reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes E-Class All Terrain “tüm yollar” için hazır [Video]

Paris Otomobil Fuarı öncesi büyük kozlar ortaya çıkmaya devam ediyor. İlk kez önümüzdeki günler de kullanıcıların karşısına çıkacak olan Mercedes‘in yeni nesil E-Class modeli All Terrain modeli resmiyete kavuştu.

Mercedes’in lüks station modeli olan E-Class All Terrain, bir hayli zorlu geçecek olan rekabetin tam ortasına dahil olacak. Audi‘nin All Road modeli ile birlikte geçtiğimiz günlerde Volvo, Cross Country ailesine V90’ı ekleyerek bu klasmanda ben de varım demişti. Haberimizin başında da bahsettiğimiz gibi E-Class All Terrain, Paris Otomobil Fuarı’nda tüm cazibesi ile kullanıcıların karşına çıkacak.

Bu segmentteki diğer modeller gibi E-Class’ta hafif şartlardaki Off-Road koşullarının üstesinden gelebilme yeteneği ile donatıldı. Dış tasarım hatlarında station hatlarını barındıran All Terrain, Mercedes’in SUV modellerinde kullanılan altyapının mekaniklerine sahip. All Terrain’de ön ve arka tarafa eklenen krom detaylar aracı bir aile otomobili tasarımından çıkarıyor. Bu havayı katan bir diğer öge ise tabiki jantlar. Araç dahilinde kullanıcılara opsiyon olarak sunulacak olan 19 ve 20 inç’lik jant seçenekleri modele “büyüklük” havasını kazandırıyor. All Terrain’de kullanılan özel süspansiyon sistemi ve büyük lastikler aracı standart E-Class’a göre 2,8 cm daha yüksekte konumlandırıyor.

Diğer modellerde olduğu gibi bu modelde de kullanıcılar farklı sürüş modlarını seçebilme opsiyonuna sahip. Standart modellerde bulunan Ekonomi, Konfor ve Spor modunun yanı sıra aracı diğerlerinden ayıran ekstra bir sürüş modu bulunuyor. O da modelin adını aldığı ve markanın SUV modeli olan GLE’de de kullanılan All-Terrain modu. Bu moda geçildiğinde aracın kimliği ve sürüş deneyimi tamamen değişiyor. All-Terrain modunda araçta 2 cm‘lik bir yükseklik artışının yanı sıra çekiş kontrol sistemi ve süspansiyon karakteri farklı bir kimliğe bürünüyor. Özetle sürücü, otomobile “biraz heyacan zamanı” mesajını gönderiyor.

Gelelim Mercedes E-Class All-Terrain’in kaputunu kaldırmaya; Mercedes, E-Class All-Terrain’de 194 beygir gücünde, 4 silindir-2.0 Litrelik turbo dizel bir motora yer veriyor. Bu segmette yer alan araçlardaki en önemli rakamlardan biri de tork değeri. Mercedes E-Class All-Terrain’e entegre edilen bu motor, 400 nm‘lik bir gücü kullanıcıların kontrolüne sunuyor. 4 çekerli sistemin yer aldığı araçta 9 ileri G-Tronic şanzıman görev yapıyor. Mercedes, önümüzdeki günlerde E-Class All-Terrain’de V6 dizel motor seçeneğinin de sunulacağının bilgisini verdi. Mercedes E-Class All-Terrain’in fiyatı ile alakalı henüz bir bilgi paylaşılmış değil. E-Class All-Terrain, 2017‘nin ilk çeyreğinde satışa sunulacak.

VİDEO

İLGİLİ HABERLER