reklamı kapat

POPÜLER

Snapchat’ten kameralı güneş gözlüğü: Spectacles [Video]

Popüler sosyal medya uygulaması SnapchatSpectacles adını verdiği kameralı güneş gözlüğünü duyurdu. Kullanıcının bakış açısından çekim yapmayı sağlayan kamerası sayesinde snap‘ler artık daha hareketli ve daha eğlenceli olacağa benziyor.

snapchat-spectacles-04
Son yıllarda yepyeni bir kamera deneyimi yaratmak için çalışan Snapchat, Spectacles ile dev gibi akıllı telefonunuzu cebinizden çıkarmanıza gerek kalmadan kullanımı kolaylaştırarak anılarınızı tüm doğallığıyla kaydetmeyi amaçlıyor. Snapchat’in CEO’su Evan Spiegel’a göre bu sayede anılarınızı tekrar tekrar izlerken kendinizi tekrar o anın içerisinde hissedeceksiniz. Adı Snap olarak değiştirilen Snapchat artık bir kamera markası olarak tanımlanıyor.

Tahmin edileceği üzere gözlükle çekilen videolar direkt olarak Snapchat’e yükleniyor. 115 derecelik geniş açı lensiyle 10 saniyelik video kayıt yapabilen Spectacles’ın üzerinde bulunan ışıklar o anda kayıt yaptığınızı gösteriyor. Gözlüğü kendi kutusu içerisinde şarj etmek mümkün. Merakla beklenen Spectacles, yurt dışında 130 dolar fiyatla satışa sunulacak.

VİDEO