reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes’ten X-CLASS AMG dedikodularına yanıt

Mercedes’in segmentinin ilk pickup modeli olan X-CLASS’ı tanıtmasıyla birlikte gözler modelin performans versiyonuna çevrildi.

X-CLASS ile birbirlikte premium segmente yeni bir model kulvarı getiren Mercedes’in kafasında projeler gün geçtikçe netlik kazanmaya başladı. Mercedes’in piyasaya sunduğu her modelde olduğu gibi X-CLASS için de performans versiyonu olan AMG modelinin çıkıp çıkmayacağı yakın zamanda dillenmeye başlayan sorular arasında yer alıyordu. Konuyla ilgili ilk ağızdan resmi açıklamaysa bekleyenlerini üzdü.

Konuyla ilgili Motoring’e açıklamalarda bulunan AMG departman başkanı Tobias Moers “Bu dedikoduları bende duydum. Hayır, AMG tabanlı bir pickup modeli olmayacak.” diyerek X-CLASS AMG modelini bekleyenleri hayal kırıklığa uğrattı. Mercedes’in X-CLASS ile birlikte güvenli ve sağlam adımlar attığını belirten Moers, “Mercedes, derin ve geniş bir denize açıldı.” diyerek markanın pickup konusunda temkinli adımlar atacağının altını çizdi. Mercedes başkanı Dieter Zetsche ise X-CLASS AMG için kapılarını tamamen kapatmış değil. “Asla bilemeyiz. İlk olarak pazarın nasıl gittiğine ve taleplere bakacağız.” diyerek X-CLASS için beklenen talep gelmesi durumunda cevap verebileceklerinin ipuçlarını verdi. Önümüzdeki süreç X-CLASS AMG için kritik bir dönem olacak.

İlginizi Çekebilir

Premium otomobil üreticilerinin birbirinden kışkırtıcı pickup tasarımları

Hyundai Creta STC pickup

Honda’dan pickup atağı

Subaru’nun zafer anahtarı pick-up olabilir mi?

YORUMLAR