reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes SUV modellerini nasıl test ediyor? [Video]

Mercedes’in en zorlu koşulların bile üstesinden gelen SUV modelleri hangi şartlarda test edildiğini hiç merak ettiniz mi?

Mercedes-Benz“.Bu ismi duyduğumuz zaman veya logosunu bir modelde gördüğümüz zaman büyük-küçük herkeste büyük bir beklenti oluşur. Dünyanın en köklü otomobil üreticisi; otomobil, SUV, tır, otobüs ve kamyon gibi hemen hemen her türlü motorlu taşıtlarda referans teşkil edecek modelleri piyasaya sunuyor. Elbetteki bu ilgi boşuna değil. Her Mercedes modeli tarihsel bir birikimin, genetiğin tecrübesiyle üretiliyor. Geride bıraktığımız 2-3 gün marka tarihinin ilkleri ve enleri yaşadığı bir zaman zarfı oldu. X-Class ile premium segment üreticiler arasında pickup model üreten ilk marka olan Mercedes, yeni 2017 E-Class AMG serisiylede gelmiş geçmiş en hızlı E-Class modelini kullanıcılara sunmanın heyecanını yaşadı.

Mercedes’in SUV geleneği diğer modellerde olduğu gibi köklü bir mirastan geliyor. Günümüzde G-Class serisiyle yakalanan üstün off-road kabiliyetine sahip modeller sınıfının en değerlileri arasında. Yine kendi sınıfında bir ilkle kullanıcılar sunulan G63 6×6 AMG, markanın ileriki süreçte yer vereceği teknolojilerin sınırlarının ne kadar geniş olabileceğinin sadece küçük bir kanıtı. 2017 yılından itibaren piyasada olması beklenen X-Class’ın bu genetikten elbetti pozitif etkileneceği şüphesiz. Mercedes sadece kendi SUV modelini yapan bir model değil elbette. Dört tekerlekten çekiş sistemine sahip offroad kamyon modeli Unimog markanın bu segmentteki zengin ürün gamının bir üyesi. Satış aşamasına geçmeden evvel inanılmaz zor koşullarda test edilen modeller 1 metre yükseklikte göl ve nehirlerden, yüzde 70 dereceli eğimli arazilerin üstesinden gelebilecek şekilde teknolojik sistemlerde destekleniyor. Mercedes SUV modellerinin kalite kontrol aşamasında karşılaştığı birbirinden zorlu aşamalardan küçük bir bölüm sizlerle.

SUV segment üreticiler arasında hangisinin en başarılı üretici olduğunu düşünüyorsunuz?

VİDEO