reklamı kapat

POPÜLER

AMG

Mercedes AMG, 1.000 beygirden daha güçlü bir elektrikli SUV geliştiriyor olabilir

Mercedes AMG, bugün gündeme gelen bilgilere göre tam 1.000 beygirden daha güçlü bir elektrikli SUV geliştiriyor olabilir.

Bahsi geçen bu elektrikli SUV üzerinde direkt olarak Mercedes AMG ekibi çalışıyor ve iddiaya göre özel bir seçenek olarak yeni AMG.EA platformu üzerine kuruluyor. En az 1.000 beygir güç sunacağı söylenen bu araç, eğer söylentiler doğruysa direkt olarak 2026 yılında pazara sunulabilir. Oldukça büyük / heybetli olduğu belirtilen modelin, bu yıl ya da önümüzdeki yıl içinde konsept formunda görücüye çıkarılması bekleniyor. Elektrikli SUV demişken bu aralar elektrikli Mercedes-Benz G-Class ya da gündeme gelen son ismiyle “G 580 with EQ Technology” de gündemden düşmüyor. Elektrikli Mercedes-Benz G-Class ile kısa süre önce yapılan açıklamaya göre Pekin Otomobil Fuarı kapsamında, spesifik olarak da 24 Nisan tarihinde resmi olarak tanışacağız. Aracı şimdi gündeme getiren isminin “G 580 with EQ Technology” olacağının söylenmesi oldu. Bu gerçekse ilginç bir isim tercihinde bulunan firma, geçtiğimiz aylarda yeni elektrikli modellerinin ana isminde “EQ” takısını kullanmayacağını söylemişti. Eğer bu konuda planlar değişmeseydi, elektrikli G-Class direkt olarak EQG adına sahip olabilirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Araç için bundan önce bir video gelmiş, aşağıda izleyebileceğiniz İsveç’te çekilen videoda elektrikli G-Class direkt olarak şirket CEO’su Ola Källenius tarafından kontrol edilmişti. Düşük sıcaklıklara oldukça dayanıklı olduğu belirtilen arazi aracı ile paylaşılan dikkat çekici videoda, bir tank dönüşü / G dönüşü de yapılıyor. Bu mod aktif edildiği zaman araç motorlarını ayarlayarak olduğu yerde 360 derece dönebiliyor ve bu donmuş göl üzerinden oldukça kolay şekilde yerine getiriliyor. Araç bunu istenirse toprak ya da asfalt zeminde de yapabiliyor.

AMG planları yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’den yeni PS5 oyun kumandası