reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes’in Panamera avcısı silahlarını kuşanıyor

Mercedes’in yeni avcısı son teknolojiyle yola çıkmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz süreçte ortaya çıkan projenin yeni detayları haberimizde.

Mercedes, dünyanın ilk otomobil üreticilerinden birisi olarak kabul edilir. Alman devinin performans departmanı AMG ise günümüzde çoğu otomobil markasından daha köklü bir geçmişe sahip. Önümüzdeki sene 50. yaşını kutlayacak olan AMG departmanı ise uzun sürecek kutlama sürecinin hazırlıklarına şimdiden başladı. Autocar’da yer alan habere göre parti düşünülenden çok daha heyecanlı olacak gibi görünüyor. Nasıl mı?

İyi ki doğdun AMG, hoş geldin GT 4

mercedesgt420192

Geçtiğimiz süreçte modelin hazırlıkları içerisinde olduğunu açıklayan Mercedes’in, AMG GT 4 için aklındaki planlar resmiyet kazanmaya başladı. AMG GT 4 denildiğinde akıllara ilk başta Mercedes’in yarışlarda kullandığı AMG GT4 modeli gelebilir. Lakin Mercedes bu yanlış anlaşılmayı ortadan kaldırmak için bize küçük bir ipucu veriyor. “GT 4” olarak belirlenen yazılışında 4 ile GT arasında verilen boşluk tasarımın dört kapılı olduğunu vurguluyor. Gelelim geçtiğimiz süreçte ortaya çıkan Mercedes GT 4’ün ortaya çıkan yeni özelliklerine.

Mercedes, önümüzdeki yıldan itibaren yeni nesil otomobillerinde yer vereceği geliştirilmiş motor seçeneklerini ve teknolojilerini düzenlediği özel etkinlikle tanıtmıştı. Düzenlenen etkinlikle birlikte tanıtılan 48V‘luk elektrik teknolojisinin modelde yer alması bekleniyor. Otomobile daha fazla güç kazandırmasının yanı sıra araç hareket halinde elektrik enerjisini üreterek bu enerjiyi maksimum seviyede kullanan bu sistem, motorun tutumluluk karakteristiğine doğrudan pozitif bir etki sağlıyor. Yine etkinlikte tanıtılan ISG teknolojiside modelde yer alacak olan donanımlar arasında. Yine geçtiğimiz günlerde 2017 model yılıyla gelmiş geçmiş en hızlı E-Class serilerinde yer verilen bazı donanımları AMG GT 4’te göreceğiz. 4Matic+ ve S 4Matic+ şanzıman, drift modu ve özel performans lastikleri bu donanımların başını çeken elemanlardan olacak. Mercedes AMG GT 4’ün kaputun altında ise 4.0 litrelik sekiz silindirli ünitenin görev yapması planlanıyor. AMG GT 4’ün güç değerinin ise 600 beygir civarında bir değerde olması bekleniyor. Mercedes’in Porsche Panamera avcısının 2019 yılında satışa sunulacağı da kesinlik kazanan bilgiler arasında yer alıyor. Modelin beklenen başlangıç fiyatı ise 135.000 euro civarında.