reklamı kapat

POPÜLER

Volvo Pickup

Volvo Pickup

Bentley Bentayga Pickup

Bentley Bentayga 6x6

Jeep Pickup

Jeep Pickup

Range Rover Pickup

Ranger Rover Pickup

Tesla Pickup

Subaru Viziv Pickup

Premium otomobil üreticilerinin birbirinden kışkırtıcı pickup tasarımları [Galeri]

Üretilmeyeni hayal etmek, olabilirliğini düşünmek ve somut olarak ortaya koymak. Theophiluschin ekibi premium segment üreticilerin pickup modelleri nasıl olur sorusuna cevap verdi.

Otomobillerle ilgili en güzel düşüncelerden birisi de henüz üretimi gerçekleşmemiş bir modelin acaba gerçek hayata uyarlandığında nasıl olduğunu hayal etmek. Geride bıraktığımız her gün pazar payını artıran ve son yılların en popüler segmenti olan pickup, crossover ve SUV pazarının bu gelişimine şahit oluyoruz. Bu gelişim süreci Mercedes’i, X-CLASS ile birlikte premium segment pickup üreten ilk üretici olmaya itti.

Mercedes’in bu hamlesinin ardından kuşkusuz gözler, diğer premium segment üreticilere çevrildi. BMW, Volvo, Jeep, Land Rover, Bentley, Porsche hatta son zamanlara damga vuran elektrikli otomobil üreticisi Tesla. Mercedes’in ardından hangi premium üretici bir pickup modeli üretecek soruları bir kenara dursun bazılarımız bu üreticilerin pickup modellerinin hayalini kurmaya başladı bile. Theophiluschin ekibi günümüz koşullarında üretilen premium segment modellerin pickup versiyonunu render çalışması olarak karşımıza çıkardı. Mercedes’in ardından ilk hangi marka bu adımı atar bilinmez lakin kullanıcılar için yeni bir rekabet kulvarı izlemek fazlasıyla keyifli olacaktır.