reklamı kapat

POPÜLER

Netflix’in Black Mirror konseptli reklamı teknolojinin olumsuz yanına odaklanıyor

Online platform Netflix kullanıcılarını izlemenin yanında yaşamaya davet ediyor. Bunu da sevilen bilim kurgu dizisi Black Mirror‘ı aratmayan bir reklam filmiyle yapıyor.

Online seç – izle mecrasının YouTube hesabı üzerinden paylaşılan video başlangıçta bir ürün tanıtımı gibi hissettiriyor. İlk saniyelerin ardından bunun aslen Black Mirror’da farklı şekilde kullanılmış bir konsept olduğu anlaşılıyor. Sevilen dizinin ilk sezonunda yer alan The Entire History of You bölümünü izleyenler hemen durumun farkına varıyor. Ancak bu yeni tanıtımda insanların kendi anılarını izlemesi yerine aralıksız olarak Netflix seyredebilmesi fikrine odaklanılıyor. Kullanıcılarla irtibata geçerken, Black Mirror’ın son sezonu da tanıtılmış oluyor.

Gözlere yerleştirilen lensler ve kulakların altında yer alan ses çipleri her zaman, her yerde istenilen yapımları izlemeye olanak sağlıyor. Tabii her Black Mirror bölümünde olduğu gibi bu teknoloji insanları gerçek doğalarından uzaklaştırıyor. Yalnızlığa itiyor. Hazırlanan video “Senin hayatın da bir hikaye. Dışarı çık ve izle.” sözleriyle son buluyor.

Reklam filmi izleyenlere gelişmiş bir AR teknolojisini andırıyor. Teknolojik gelişmelere fazlasıyla kapılmaktansa hayatı yaşamayı öğütlüyor. Teknolojinin karanlık yanını ele alan Black Mirror’ın üçüncü sezonu 21 Ekim‘den beri Netflix’te yayında…