reklamı kapat

POPÜLER

BMW için yapılmış X5 tabanlı pickup tasarımı gerçeğe dönüşmeyi bekliyor

Gerçekleştirdiği tasarım çalışmalarıyla yurt dışında önemli otomobil tasarımları oluşturan Rain Prisk, yeni projesiyle yine kısa sürede ilgi odağı haline geldi.

“Premium ilk gerçek pickup modeli.” Mercedes-Benz geçtiğimiz ekim ayı içerisinde tanıtımını gerçekleştirdiği X-CLASS‘ı tek cümle ile bu şekilde tanımlamıştı. Önümüzdeki günlerde sunmayı planladığı pickup modeliyle premium segment otomobil üreticileri arasında bu lige dahil olan ilk marka olan Mercedes’in ardından BMW, Volvo ve Audi gibi segmentin diğer üreticilerinden karşı bir hamle gelip gelmeyeceği merak ediliyordu. Aslında bakılırsa bu beklenti halen ciddi oranda mevcut. Lakin halen Mercedes’in geliştirme aşamasında olduğu ve test sırasında yakalanan X-CLASS’ın ardından diğer üreticilerden henüz herhangi bir proje veya sızıntı bilgisi gelmiş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

X-CLASS’ın ardından resmi kaynaklar tarafından olmasa da bağımsız tasarımcılar tarafından premium segment üreticilerin standart modelleri üzerinden geliştirmiş olduğu birçok dikkat çeken çalışmayla karşılaşıyoruz. Geçtiğimiz süreçte bu çalışmaları tek bir dosya haline getirerek sizlerle de paylaşmıştık. Bu heyecan verici projelere bugün önemli bir tasarımcının imzası daha eklendi. Tesla Model S için geliştirdiği Convertible tasarımıyla hatırlayabileceğimiz Rain Prisk, Mercedes’in belkide en büyük rakibi BMW’nin, X5 modeli üzerine gelişeceğini düşündüğü bir pickup tasarımını takipçileriyle paylaşarak yurt dışında kısa sürede ilgi görmeyi başardı. BMW’nin bir pickup projesi yürütüp yürütmediği, eğer yürütüyorsa bunu X5 tabanlı yapıp yapmadığını elbette henüz bilmiyoruz lakin Prisk’in geliştirdiği tasarımın gerçeğe dönüşmesi de hiçte fena olmayabilir. Rain Prisk’in diğer tasarımlarının yer aldığı sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

BMW bir pickup modeli üretmeli mi?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...