reklamı kapat

POPÜLER

Samsung’un Android 7.0 Nougat alacak tüm cihazları resmen açıklandı

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde Samsung Türkiye’nin üst düzey isminin Twitter üzerinden Nougat’ın geleceği cihazlardan bazılarını açıkladığını sizlere aktarmıştık. Bu olayın üzerinden kısa bir süre geçti ve Samsung’un resmi sitesinde Android 7.0 Nougat alacak tüm cihazlar listelendi. 

Geçen yayınlanan listede zaten Samsung Galaxy S7, Galaxy S7 edge, Galaxy S6 ve Galaxy Note5 gibi cihazların ne zaman Android Nougat’a kavuşacağı ortaya çıkmıştı. Yeni yayınlanan listede ise yalnızca amiral gemisi modeller yer almıyor ve diğer segmentlerden cihazların da güncellemeye ne zaman kavuşacağı görülebiliyor. Daha önce bu ay içerisinde yayınlanacağı söylenen Galaxy Note5 güncellemesinin mart ayında kullanıma sunulacağı görülebiliyor. Samsung Galaxy S6 sahipleri önümüzdeki Pazartesi günü güncellemeye kavuşacakken ilginç bir şekilde Galaxy S6 edge+ sahiplerinin önümüzdeki aya kadar beklemesi gerekiyor.

Samsung Galaxy A serisinin yeni üyelerini kullananlar Nisan ayında güncellemeye kavuşurken, daha önceki versiyona sahip olanlar ise bir süre daha bekleyecek gibi görünüyor. Galaxy J serisi telefonların güncelleme tarihi ise 2017 yılının sonlarına kadar uzanıyor. Son olarak tablet kullanıcılarının ise en az mayıs ayına kadar beklemesi gerekiyor. Tarihlerde bazı değişiklikler olabileceğine dair uyarının yapıldığı tabloya aşağıdan göz atabilir ve cihazınıza güncellemenin ne zaman geleceğini öğrenebilirsiniz.