reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy Note5 kullanıcılarına Android Nougat müjdesi

Ülkemizdeki Samsung kullanıcıları sabırsızlıkla Android Nougat güncellemesini bekliyor. Bu zamana kadar Samsung’dan konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmemişti. Nihayet Samsung’un Türkiye’deki en önemli isimlerinden biri, Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı’ndan Android Nougat’ın çıkış takvimiyle ilgili olarak açıklama geldi. 

Konuyla ilgili olarak kendisine çok fazla soru geldiğini belirten Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yegen, Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla gelecek güncellemelerin detaylarını verdi. Buna göre Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge+ kullanıcıları merakla bekledikleri güncellemeye bu ayın 3. haftasonunda kavuşacak. Galaxy S6 edge kullanıcıları ise 4. haftanın sonunu beklemek durumunda kalacak. Galaxy Note7’nin piyasadan çekilmesi üzerine Note serisinin tepesini ikinci senede de temsil etmeye devam eden Galaxy Note5 bunun faydasını güncelleme noktasında görüyor. Samsung Galaxy Note5 güncellemesinin yine 3. haftanın sonunda kullanıcılarla buluşacağı belirtiliyor.

Son olarak Galaxy A (2016) serisinin Nougat güncellemesini alacağı tarih olarak mayıs ayı işaret edilirken Galaxy J serisinin kullanıcıları ise güncellemeye kavuşabilmek için temmuz ayını beklemesi gerekecek. Bu cihazlar için güncellemenin net çıkış tarihlerinin önümüzdeki aylarda netleşmesi bekleniyor. 8 Şubat tarihinde güncellenenen takvim için gelecekte  bazı değişiklikler yapılabileceği ifade ediliyor. Ancak tarihlerde herhangi bir değişiklik yapılacağı en azından şimdilik ön görülmüyor.

 

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Samsung Galaxy S6 ve Galaxy Note5 kullanıcılarına Android Nougat müjdesi” için 4 cevap

 1. Tanfer dedi ki:

  Galaxy s5 şe yüksek fiyat ödedik neçabuk unutulduk samsun yönetimi bunu hiçmi düşünmüyor yazıklar olsun bu insanları kandırmak tan başka bir şey değildir

 2. arya dedi ki:

  samsung resmi sitesinde note 5 güncellenmesi tekrar ertelendi.16-22 mart arasında yayınlanması bekleniyor. tabi bu son ertelemeyse.

 3. arya dedi ki:

  s6 edge+ ise 20-26 marta ertelendi.

 4. Mustafa Tuğrul Ünlü dedi ki:

  17 mart 2017 saat: 11:34 note5 güncellememi kontrol ettim 1294,79mb nougat güncellemesi gelmiş arkadaşlar duyanlar duymayanlara söylesin 🙂