reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note5’in Android 7.0 Nougat güncellemesi nihayet yayında

Samsung’un uzun zamandır beklenen güncellemeleri nihayet gelmeye başlıyor. Çok uzun bir süre önce Samsung Galaxy Note5’in güncellemesinin kısa bir sürede geleceği bilgisi gelmiş, ancak daha sonrasında takvim bir türlü tutturulamamıştı. Samsung’un resmi internet sitesinde yayınlanan tarihler de devamlı olarak ertelenmişti. Uzun süren ertelemelerin ardından Samsung Galaxy Note5’in Android 7.0 Nougat güncellemesi nihayet yayınlandı.

Yayınlanan yaklaşık 1.2 GB’lık olan güncellemeyle birlikte telefon en yeni Android sürümüne geçiş yapıyor. Yeni güncellemeyle birlikte arayüzde gözle görülür değişiklikler meydana geldiği gibi sistem performansı da önemli ölçüde artış gösteriyor. Üst taraftan açılan bildirim ekranında değişiklikler yapılırken hızlı ayarlar tuşunda da bazı iyileştirmeler mevcut. Bunların yanı sıra çoklu pencere özelliğiyle ilgili bazı yenilikler de yeni güncellemede bizleri bekliyor. İndirilen uygulamaların yüklenmesi için verimli bir alan oluşturuluyor ve uygulama yükleme hızı artırılıyor. Ayarlar menüsünde değişiklikler yapıldığı gibi Samsung Pass isimli yeni bir özellik de kullanılabilir hale geliyor.

Söz konusu Samsung Pass sayesinde her internet sitesindeki hesabımız için şifreyi aklımızda tutma dönemi sona eriyor. Parmak izi okuyucuyla gerekli tanıtma işlemi yapıldıktan sonra sitelere giriş yapıldığı sırada parmak izini okutmak yeterli oluyor.

Samsung Galaxy Note5 sahipleri yazılım güncelleme menüsüne ulaşarak bu yeni güncellemeyi telefonuna indirebilir.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Samsung Galaxy Note5’in Android 7.0 Nougat güncellemesi nihayet yayında” için bir cevap

  1. TC Namık Aksoy dedi ki:

    Samsung ailesinin gözde telefonu Note 4 ün Nugat güncellemesi alamaması adilmidir? Note 5 çok mu farklıdır, Note 4 den, elimizde ferformans ve özellikleri bakımından tartışılmaz telefon varken, tekrar tel. alacak kadar zenginmiyiz? Bu haksızlığı protesto ediyorum.