reklamı kapat

POPÜLER

Sony, PlayStation 3’ün fişini çekiyor

Son zamanlarda PlayStation 4 ile elde ettiği başarı sayesinde adından sık sık söz ettiğimiz Sony şimdi PlayStation 3‘e veda etmeye hazırlanıyor.

Yaklaşık 10 sene önce piyasaya sürülen PS3 daha sonra Slim ve Super Slim modelleriyle kullanıcıların karşısına gelmişti. Birçok oyun konsolu kullanıcısı için Sony, 500 GB’lık siyah PlayStation 3 modeliyle devrimsel bir gelişmeye imza atmış oldu. Aradan geçen bunca zamana rağmen bu modelin üretimi hala devam ediyordu. Şimdi Japonya kaynaklı birçok haber platformu Sony’nin PlayStation 3‘e elveda demeye hazırlandığını dile getiriyor.

Aslına bakarsanız Sony, PS3’e veda edebilmek için gerekli adımları geçtiğimiz sene atmaya başladı. İlk sinyaller Sony’nin 10 yıllık planını tamamlaması ve PS Now’a erişimin son bulması ile verilmişti. Şimdi asıl adım atılıyor ve üretime son veriliyor. Henüz PS3 üremininin tam olarak ne zaman sonlanacağı bilinmiyor. Fakat bu konudan bahseden pek çok kaynak bu ayla birlikte üretimin tamamlanacağını dile getiriyor. Bu gelişmeden kısa bir süre sonra satışlar da bitecek. PlayStation 3 almak isteyenlerin ikinci el satıcılara yönelmesi gerekecek. Bu durum elbette çoktan PS3 sahibi olanları da etkileyecek. Sony, PlayStation 3 güncellemeleri yayınlamayı da sonlandıracak. PS3’ün fişinin çekilmesinin ardından PlayStation 4 satışlarının daha da artması bekleniyor.

YORUMLAR