reklamı kapat

POPÜLER

Favori PS3 oyununuz PS4’e gelmeyebilir

PlayStation 3‘ün en başarılı oyunlarından olan The Last of Us‘ın PlayStation 4‘e yeni nesil grafiklerle çıkış yapması ve oldukça başarılı satış rakamlarına ulaşması akıllara şu soruyu getirdi: “Acaba diğer PS3 oyunlarını da yeni nesilde görecek miyiz?” Eğer God of War, Heavy Rain, Uncharted gibi oyunları daha da güzelleşmiş bir halde görmeyi umut ediyorsanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz çünkü Sony, çok fazla yeniden yapımla uğraşmak istemiyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan PlayStation Avrupa Yöneticisi Jim Ryan, çok fazla yeniden yapım oyunlara başvurmanın, yeni nesille eski nesil arasındaki farkı ortadan kaldıracağı görüşünde. PlayStation 4’ün kendi yolunu çizmesi için bu yola başvurduklarını belirten Ryan, zamanla eski oyunları tekrar sunmaktan tamamen vazgeçebileceklerini söyledi.

Konu The Last of Us’a geldiğinde ise Ryan’a göre PS4 yeniden yapımı “mantıklı” bir hareketmiş. Yeni nesil konsolun çıkışına çok yakın bir tarihte piyasaya sürüldüğünden pek çok insanın PS3’te bu oyunu oynamadığını ve bu yeniden yapımı beklediğini belirtiyor Ryan. Tüm bunlara rağmen, ileride başka oyunlar için de “mantıklı” olduğunu gördükleri takdirde yeni nesle taşıyabileceklerini de eklemeden geçmiyor.

Jim Ryan bu konuda olumsuz cümleler sarf etmiş olsa da, Sony aksi yönde hamleler gerçekleştirmeye devam ediyor. Son olarak Gamescom’da PS3’ün en beğenilen yapımlarından olan Journey ve The Unfinished Swan‘ın PS4’e geleceği açıklandı. Yıl sonuna doğru çıkması planlanan iki oyunun da 1080p çözünürlükle birlikte ekranlarımızda olacağını belirtelim.

YORUMLAR