reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes’in ardından Jeep de premium pickup ligine dahil oluyor: Wrangler Pickup

Detroit Otomobil Fuarı’nda açıklamalarda bulunan Sergio Marchionne Wrangler’in pickup versiyonu üzerinde çalıştıklarını doğruladı.

Artan pazar payının ardından premium üreticilerin de radarına giren pickup segmentinde şu ankinden çok daha hareketli günler bizi bekliyor. Mercedes’in X-Class hamlesinin ardından lüks otomobil üreticileri arasında da hareketlenmesini beklediğimiz segmete ilk hamle Jeep’ten gelecek gibi gözüküyor. İlk olarak 2016 yılındaki fuarda pickup modeliyle ilgili açıklamaların ardından bu yılki Detroit Otomobil Fuarı’nda resmi açıklamayı FIAT-Chrysler CEO’su Sergio Marchionne yaptı.

Organizasyon kapsamında gazetecilerle bir araya gelen Marchionne, uzun süredir konuşulan Wagoneer ve Grand Wagoneer modellerinin hazırlıkları içerisinde olduğunu doğrularken Wrangler Pickup için de hazırlık içerisinde olduklarını açıklayarak konuyla ilgili tüm soru işaretlerini ortadan kaldırdı. Standart Wrangler modellerinde yer alan şasinin daha uzun haliyle karşımıza çıkması beklenen Wrangler Pickup için uzun süre beklememiz de gerekmeyebilir. Grubun artan borçları yüzünden Alfa Romeo ve Maserati gibi markaları gözden çıkarma alternatifini düşünen Marchionne, Jeep’in üretimine ve ürün çeşitliliğine yönelmeyi planlıyor. Bu plana paralel olarak Jeep üretim tesislerine yatırım yapan grubun Wrangler Pickup’ı 2019 yılından önce tanıtması bizi şaşırtmayacak sonuçlardan olacak. Jeep’in premium pickup modeliyle ilgili yeni bilgileri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

Haberde kullanılan görsel, TopSpeed ekibinin Wrangler Pickup için oluşturduğu render çalışmasıdır.