reklamı kapat

POPÜLER

BMW’den ortalığı karıştıracak Mercedes-Benz X-Class açıklaması

Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gazetecilerle bir araya gelen BMW’nin üst düzey yöneticilerinden Hendrik von Kunheim, büyük bir tartışmanın fitilini ateşldi.

Mercedes’in Renault-Nissan ortaklığıyla hayata geçirdiği dünyanın ilk premium pickup modeli rozetini taşıyan X-Class‘ın satışlarının başlaması için önümüzde üç aylık bir süreç kaldı. İlk adımda konsept formuyla tanıtılan ve ardından seri üretime hazır haliyle geçtiğimiz Cenevre Otomobil Fuarı‘nda gösterimi yapılan araç üzerinde ikiye bölünmüşlük söz konusu. Var olan tartışmanın bir tarafı X-Class’ı etkileyici bulurken diğer bir kesim aracın Mercedes standartlarında olmadığı görüşünde. Tüketici odaklı süren bu tartışmayı başka bir boyuta taşıyansa BMW’nin Asya ve Güney Afrika başkanı Hendrik von Kunheim oldu. Frankfurt Otomobil Fuarı’nda açıklamalarda bulunan Kunheim, X-Class’ın kendisini hiç etkilemediğini belirterek Mercedes hayranlarını kızdırabilecek cümleler sarf etti.


Açıklamalarında; “X-Class’ı Cenevre’de gördüğümde büyük, gerçekten büyük bir hayal kırıklığına uğradım. Mercedes, ürettiği diğer otomobillerde olduğu gibi çok daha iyisini yapabilirdi lakin bu seferki bir hayal kırıklığından ibaret. Stuttgart’taki diğer Alman rakiplerimize bakıyorum ve bence X-Class berbat, açıkçası daha ciddi bir şeyler beklerdim. Şirketimizin buradaki boşluğu gerçek anlamda doldurmak için çok önemli bir rol oynayabileceğine inanıyorum ancak bunun ne zaman gerçekleşeceği buradaki önemli soru. ” diyerek BMW’nin de premium pickup sınıfında bir girişim yapabileceğinin sinyallerini verdi. Bu “kırıcı” cümlelere Mercedes’ten bir cevap gelip gelmeyeceği şimdilik merak edilirken BMW’nin bir premium pickup ile karşımıza çıkıp çıkmayacağı önümüzdeki süreçte gündemi meşgul edebilecek gibi gözüküyor.

Siz Mercedes X-Class hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...