reklamı kapat

POPÜLER

Sergey Gorshkov

Justin Hofman

Andrey Narchuk

Ashleigh Scully

David Lloyd

Jack Dykin

Klaus Nigge

Laura Albiac Vilas

Laurent Ballesta

Mats Andersson

Qing Lin

Steve Winter

Tyohar Kastiel

Yılın Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı finalistlerinden nefes kesen kareler [Galeri]

10 bin sterlinlik birincilik ödülüyle Yılın Astronomi Fotoğrafçısı yarışmasının sonuçları açıklanmışken gelin şimdi de Yılın Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı için yarışan finalistleri görelim.

Her sene olduğu gibi bu yıl da Yılın Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı’nın belirlenmesi için geri sayım başladı. Profesyonel ya da amatör demeden her fotoğraf tutkununun katılabildiği yarışma National History Museum tarafından düzenleniyor. Ana kategorileri 18 yaşından büyük ve küçük olmak üzere ikiye bölen National History Museum, 18 yaşından büyük katılımcıların yer aldığı ana kategori birincisine 10 bin sterlinlik ödül vadediyor. Vahşi Yaşam portfolyo ödülü ve Vahşi Yaşam Foto Muhabiri ödüllerinin sahipleri ise 2.500 sterlinlik ödül ve ödül törenine katılım için Londra gezisi kazanıyor. “Yükselen Yıldız” ödülünün sahibi 1.500 sterliklik para ödülü alırken, Yetişkin kategorisinin birincisine ise 1.250 sterlin verilecek. Tabii kategori birincilerinin hepsi Londra’daki ödül törenine davetli.

17 yaşının altındaki katılımcılardan Yılın Genç Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı ödülünü alan katılımcı ise 1.000 sterlinlik ödülün sahibi olacak. Finalistlerin fotoğraflarını paylaşan National History Museum ise yarışmanın oldukça çetin geçeceğini şimdiden müjdelemiş oldu. Finalistlerin nefes kesen karelerinin arasında ise en çok dikkat çekenlerden biri Justin Hofman‘ın kulak çöpü taşıyan denizatı fotoğrafı diyebiliriz. Oldukça iddialı olan bu fotoğraf vahşi yaşama insan etkisini de yakalamış oluyor. Hofman birinci olur mu emin değiliz ancak bu karenin çok konuşulacağı kesin.

Yılın Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı ödüllerinin sonuçları 17 Ekim‘de açıklanacak. Fotoğrafların detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.