reklamı kapat

POPÜLER

“Yılın Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı” yarışmasını kazanan nefes kesen fotoğraflar [Galeri]

18 Ekim 2017

Tan 53 yıldır devam eden “Yılın Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı” fotoğraf yarışması bu yıl da sonuçlandı. İşte vahşi dünyadaki dostlarımızdan ve doğa anadan nefes kesen fotoğraflar.

Bu yıl 92 farklı ülkeden 50 bin fotoğrafın katıldığı Yılın Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı yarışması, her yıl İngiltere Londra’da yer alan Natural History Museum tarafından düzenleniyor ve genç ile yetişkin olmak üzere iki bölümden oluşuyor. 13 farklı kategorisi bulunan yarışmada “Yılın Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı” ile “Yılın Geçn Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı” olmak üzere iki büyük ödül yer alırken, bu yıl ana kazanan ödülü Güney Afrikalı fotoğrafçı Brent Stirton ile Daniel Nelson‘a gidiyor. Yılın Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı ödülünü yasadışı olarak boynuzunun kesilmesi sonucu hayatını kaybeden gergedan fotoğraflarıyla alan Brent Stirton, Güney Afrikada yer alan Hluhluwe doğal yaşam parkı içerisinde gerçekten oldukça üzücü ve şok edici bir ana tanıklı etmiş.


Yılın Genç Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı ödülünü almaya hak kazanan Daniel Nelson ise keyifle doğada bulduğu meyveyi yiyen bir şempanzeyi en doğal haliyle fotoğraflamış.

Gerçekten harika karelerin yer aldığı örnekler, doğaya ne kadar çok önem vermemiz gerektiğini bir kez akıllarımıza kazıyor. 2017 Yılın Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı yarışmasının yine birbirinden güzel örneklerin yer alan finalistleri ise burada yer alıyor.