reklamı kapat

POPÜLER

vahşi yaşam

Tilkilere “fısıldayan” vahşi yaşam fotoğrafçısı [Galeri]

Finli profesyonel fotoğrafçı Ossi Saarinen, vahşi yaşam fotoğraflarına ilgi duyan kullanıcıların dikkatini, çektiği tilki fotoğraflarıyla topluyor.

Vahşi yaşam fotoğraflarıyla tanınan fotoğrafçı Ossi Saarinen’ın portfolyosunda pek çok hayvanın fotojenik kareleri yer alıyor. Saarinen’ın tilki fotoğrafları ise adeta büyüleyici yapılarıyla bir adım öne çıkıyor. Geçtiğimiz yazı tilki çekimleri için ayıran fotoğrafçı, bebek tilkilerin olduğu fotoğrafların çekimi öncesi sevimli hayvanları şans ederi bulduğunu kaydediyor. Bebek tilkilerin fotoğrafını çektikten sonra tilkilerle arasında bir bağ kuran fotoğrafçı o günden beri bu tutkusunun merkezine tilkileri konumlandırmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gizemli ve etkileyici

Saarinen’ın fotoğrafları gizemli ve etkileyici bir hava içinde tilkilerin güzelliğini ortaya seriyor. Fotoğrafların insanları “masal aleminde” hissettirmesini amaçlayan fotoğrafçı bu konuda hayli iyi iş çıkarıyor. Sevimli tilki fotoğraflarının yanı sıra daha gizemli ve hatta vahşi görünümlü fotoğrafların da yer aldığı koleksiyona bakarken bir evcil hayvan olarak tilki almayı dahi düşünebilirsiniz.

Tabii yazının başında belirttiğimiz gibi Saarinen’ın pek çok farklı fotoğraf öznesi bulunuyor. Farklı kuşlardan rakunlara, geyiklerden baykuşlara uzanan geniş bir listesi mevcut. Çektiği fotoğrafları Instagram üzerinden takipçileriyle paylaşan Saarinen’ın Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.