reklamı kapat

POPÜLER

Brabus’tan Mercedes G-Serisi genlerini denizlere taşıyan tekne modifikasyonu [Video]

Palma Boat Show 2018 kapsamında meraklılarıyla buluna Brabus imzalı Shadow 800, sınırlı üretim adediyle satışa sunulacak.

Ağırlıklı olarak otomobil dünyasında gerçekleştirdiği modifikasyon projeleriyle sizlerin karşısına çıkarttığımız Brabus, kendisine “dünyanın en büyük geliştiricisi” olarak “seslenilmesinin” nedenini göstermek konusunda da fazlasıyla istikrarlı. Geride bıraktığımız gün Mercedes X-Class geliştirmesiyle karşımıza çıkan marka bu kez bir sürat teknesini programına aldı. Palma Boat Show 2018 kapsamında sergilenmek üzere Shadow 800 isimli tekneyi Mercedes G-Serisi karakteriyle bir araya getiren Brabus, bizlere detaylarında kaybolacağımız bir proje armağan ediyor. Performans konusunda da çok ciddi seviyelerde gezinen teknenin iç dünyasındaki lüks ise gözden kaçırılamayacak kadar güzel.

Öne çıkan özellikler

Toplamda 11,2 metrelik bir tekne olan Shadow 800’ün motor bölümünde Mercury Racing tarafından geliştirilmiş makineler yer alıyor. Her biri süperşarj destekli olan 2,7 litrelik bu motorların bir araya gelmesiyle ortaya 800 beygir gibi bir uyum çıkıyor. Teknenin su üzerinde erişebileceği maksimum sürat değeriyse 50 knot yani saatte 93 kilometre civarında. Üzerinde Brabus rozeti olsa da üretim olarak Axopar’a ait olan teknenin içerisinde ise oturma odası, yatak odası, banyo gibi bölümler yer alıyor. Buralarda kullanılan malzemelerde ise kelimenin tam anlamıyla yüksek kalite deri ve karbonun dansı söz konusu. 42 inç’lik televizyon, Su altı kamerası ve navigasyon gibi donanımları da bulunan tekneden toplamda sadece 20 adet üretmeyi planlayan Brabus-Axopar ikilisi, başlangıç fiyatı olarak 397.000 euro’yu (yurt dışı) belirlemiş durumda.

Video