reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Brabus 800 iBusiness makam aracı ise diğerleri ne?

Otomobillerle biraz ilgilenenler Brabus adını hemen hatırlayacaktır. Daha önce hiç duymamış olanlar ise eminiz bu haberden sonra unutmayacaklar. Mercedes, Smart, Maybach ve son zamanlarda portföyüne dahil olan Range Rover gibi zaten lüks segmentteki araçlara gerçekleştirdiği ultra lüks dokunuşlarıyla meşhur Alman modifiye uzmanı Brabus, Mercedes G65 modelini adeta baştan yaratmayı başardı.


Brabus 800 iBusiness adını alan model, güçlendirilmiş performansının yanı sıra iletişim ve bağlanabilirlik özellikleri ile teknoloji şirketi patronlarının ofisleriyle kıyasıya yarışabilecek bir iç tasarıma sahip. Önümüzdeki hafta Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenecek olan iBusiness, dahili bir Mac Mini bilgisayar ve Apple TV’nin yanı sıra bu cihazlara güç sağlayacak güç üniteleri kurulu şekilde geliyor. Araçta iPad Mini ve iPod Touch için dock istasyonlarının yanı sıra Mac Mini için bir adet klavye, mouse ve USB bağlantı noktaları yer alıyor. Arkada yer alan iki koltuğun arasında ise Brabus merkez konsolu yer alıyor.


15,6 inç büyüklüğündeki entegre LCD ekran, araçta yer alan tüm multimedya sistemleri için ana ekran görevi görüyor ve tüm bu sistemler Brabus Remote App aracılığıyla kontrol edilebiliyor.

Yüksek hızlı modem ve WLAN aracılığıyla internet bağlantısı da sunan iBusiness, DVD oynatıcının’ın yanı sıra iPod destekli üst düzey bir ses sitemine sahip. İç tasarımı bu modele özel olarak Brabus tarafından tamamen değiştirilen model, konforu ile kullanıcılarına ofislerini aratmamayı amaçlıyor.


Konsolda yer alan iPad mini,  elektronik sisteme entegre olarak çalışıyor ve dokunmatik arayüz aracılığıyla aracın tüm multimedya ekipmanları kontrol edilebiliyor.


 Brabus 800 iBusiness, standart Mercedes G65’ten yüzde 25 daha güçlü, 800 hp beygir gücüne ve yüzde 40 arttırılmış 1.420 Nm torka sahip 6 litre V12 turbo motor ile geliyor.

İlave hareket gücü elde edebilmek için, yüksek teknoloji twin-turbo sistemi geliştiren Brabus, dört adet havadan suya ara soğutucu kullanarak aracın çöl gibi aşırı iklimlerde dahi görevini yerine getirebilmesini garanti ediyor. 100 km hıza 4,2 saniyede ulaşan Brabus 800 iBusiness, elektronik kilitli 250 km maksimum hıza sahip. Bu kadar güçlü bir araçtan bekleneceği üzere Brabus 800’ün şehir içi yakıt tüketimi 22,7lt/100km iken şehir dışında bu rakam 13,7lt/100km’ye düşüyor.


Yüksek performanslı ve ofis konforunu aratmayacak donanımlarla gelen Brabus’un bu son canavarı özel sipariş üzerine üretilecek. Zaten oldukça lüks olan araçların Brabus eliyle daha da lüks hale gelmesi sonucunda ortaya çıkacak satış rakamını ise sizin hayal gücünüze bırakıyoruz.