reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes X-Class

Brabus’un beklenen ilk Mercedes X-Class geliştirmesi, sadelik üzerine şekillendi

Brabus dokunuşuyla görünüşden çok işlevsel geliştirmeler alan Mercedes X-Class, kısa süre içerisinde güçlü versiyonuyla tekrar aynı rozeti taşıyacak.

Henüz ülkelerine ulaşmayan kullanıcıların altı silindirli motora sahip versiyonu için geri sayıma devam ettiği Mercedes X-Class, bir yandan beklediğimiz gibi modifikasyon bombardımanına tutuluyor. Bu zamana kadar karşımıza çıkanlar arasında Carlex Design’ın en tepe noktada yer aldığı bu geliştirmelere eklenen son isim Brabus oldu. Aracın gövdesinin yanı sıra kaputunun altına ufak da olsa el atan geliştirme ekibi, teknik özellik cephesinde bizleri 21 beygir güç ve 60 Nm‘lik tork artışıyla karşılıyor. Kokpit üzerinde de değişimler yapan Brabus, bu projesinde daha çok sadelik felsefesine odaklandığını söyleyebiliriz. Asıl hamle ise altı silindirli versiyonla gelecek gibi.

Neler değişti?

X-Class’ın görünüme daha sportif bir hava katma amacıyla yapılan değişimlerin dış kısmında tavan ve tampona entegre edilmiş LED ışıklandırma grubu ilk adımda dikkat çekiyor. Izgarada da ufak değişimler yapılan araçta 20 inç’lik özel tasarım jant seti ve dörtlü egzoz çıkışları, “değişen bir şeyler var” dedirten yerler. İçeride çok daha ufak değişimler söz konusu. Burada yapılanları döşeme seçenekleri ve alüminyum pedal seti başlıkları altında toplayabiliriz. Gelelim son olarak motora. Garaja X 250d versiyonunu çeken Brabus 2,3 litrelik motorun artık 211 beygir güç ve 510 Nm tork ürettiğini söylüyor. Açıklanan 0-100 değeriyse 11,5 saniye. Halihazırda X 350d versiyonu için de bir proje hazırladığını açıklayan şirket, kısa süre içerisine bunu da karşımıza çıkartacak.

İlginizi çekebilir

Mercedes X-Class geyik testi