reklamı kapat

POPÜLER

yüzüklerin efendisi

Yüzüklerin Efendisi’nin yönetmeni DC yolunda

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit serilerini izleyicilerle buluşturan Peter Jackson heyecan uyandıran yeni bir iddiayla gündeme geliyor. Başarılı ismin DC filmlerini çeken Warner Bros stüdyolarına transfer olacağı iddia ediliyor. Üstelik iddianın kaynağı oldukça enteresan.

Oscar Ödüllü yönetmen genel olarak Orta Dünya yapımlarıyla tanınıyor. Son olarak 2014’te vizyona giren Hobbit: Beş Ordular Savaşı‘nı yönetmesinden bu yana sakin bir yaşam sürüyor. Herkes onun neler yapacağını merak ederken uzun süre sessizliğini koruyan başarılı yönetmenin DC saflarına katılma ihtimali gün yüzüne çıktı.

Bu heyecan uyandıran iddianın kaynağı ise J. R. R. Tolkien hayranları tarafından kurulan TheOneRing.net. Bu köklü hayran topluluğunun Twitter’da yaptığı paylaşıma bakılırsa Warner Bros, Peter Jackson’ı ikna etmek için çalışmalara başladı bile. Eğer kabul ederse Jackson ve Yeni Zelanda’daki ekip DC projeleri üstünde çalışmaya başlayacak.

Elbette bu heyecan uyandıran dedikodunun ardından Peter Jackson’ın hangi DC filmini yöneteceğine dair iddialar da baş gösterdi. Enteresan bir şekilde herkes onun Green Lantern Corps‘u yönetebileceğini düşünüyor. Yakın geçmişte Green Lantern filmiyle ciddi bir hayal kırıklığı yaşayan Warner Bros’un bu kez işini şansa bırakmak istemediği ve Jackson’ın tam olarak aranan kan olduğu düşünülüyor. Bu iddiaların gerçeklik payını görebilmek için ise beklememiz gerekecek.

İlginizi çekebilir

Hobbit Beş Ordunun Savaşı Fragmanı