reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes G-Serisi

Detaylarıyla nefes kesen zırhlı Mercedes G-Serisi ile tanışın

Popüler modifikasyon şirketlerinden birisi olan Brabus, G-Serisi ile birlikte üst seviye zırhlı araç sürecine ciddi bir adım atıyor.

Piyasada var olan modifikasyonlarıyla beğeni kazanan Almanya merkezli Brabus, yeni projesiyle karşımızda. Invicto adını verdiği kurşun geçirmez araç serisi ile zırhlı otomobil geliştirmeye başlayan ekip başlangıcını Mercedes-Benz G-Serisi ile yapıyor. Pure, Luxury ve Mission olmak üzere üç farklı versiyonla sunulacak olan seri zırhlı çelik plakalar ve 3D baskılı koruma parçalarıyla birlikte “Invicto Shelter Cell” adı verilen sistemi beraberinde getiriyor. Zırhlı Mercedes G-Serisi için sunulan balistik koruma seviyesi VR6 olarak açıklayan marka bununla birlikte yan patlama korumasını da sunuyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zırhlı Mercedes G-Serisi paketinden öne çıkanlar

Proje kapsamında zırh ve ek özellikler G-Serisi’nin ağırlığına yaklaşık 1.000 kilogram eklediğinden, Brabus şasiyi de revize etmek zorunda kalıyor. Bununla birlikte güçlendirilmiş süspansiyon sistemi, gövde takviyeleri, yükseltilmiş fren sistemi ve artan yükü destekleyebilecek özel tekerlekler öne çıkıyor. Invicto Pure modeli ailenin maksimum koruma seviyesini sunan paket olarak öne çıkıyor. Invicto Luxury ise yüksek kalite deri ve Alcantara’nın kokpitte hakim kılındığı bir yaşam alanını beraberinde getiriyor. G63 AMH üzerine geliştirilen performans kiti de kaputun altunda bizi bekleyen canavar. 4.0 litrelik twin-turbo V8 800 PS güç ve 1.000 Nm tork üretirken aracı 0’dan 100’e 8,2 saniyede çıkarabiliyor. Brabus, zırhlı G-Serisi’nin maksimumda 210 km/s hıza çıkabileceğini de açıklamalar arasına ekledi.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle 2020 Volkswagen Golf