reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes G-Serisi

Mercedes G-Serisi dünyasına yıldızları getiren unutulmaz proje

Almanya merkezli iki önemli geliştiriyi bir araya getiren Mercedes G-Serisi projesi, özellike kokpit bölümüyle unutulmaz bir deneyim vadediyor.

Koronavirüs sürecinde karşımıza daha sık çıkmaya başlayan isimlerden birisi de Mercedes G-Serisi olmaya devam ediyor. Bağımsız geliştiricilerin modifikasyon projelerinin merkezinde olan bu ikonik isim için bu kez iki marka bir araya geldi. Son nesil Mercedes-AMG G63’ün cazibesini artırmak için güçlerini birleştiren Almanya merkezli Brabus ve Fostla, ortaya çoğu insanın dikkatini çekecek bir proje çıkartmayı başarmış. Dış bölümünde bazı temel dinamikler üzerine kurulan bu değişimler, kapıları açıp içeriye girdiğimizde bambaşka bir seviyeye taşmış şekilde karşımızda görüyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes G-Serisi projesinden detaylar

Projenin dış kısmına baktığımızda; karbon fiber kaput ataşmanı, geniş çamurluklar, yeniden tasarlanmış tamponlar, 30 milimetre düşürülmüş yükseklik değeri ve Brabus tarafından özel tasarlanan 24 inç jant setinin keyifli bir uyum sergilediğini görüyoruz. Asıl hikaye ise biraz önce de altını çizdiğimiz gibi kapıları açtıktan sonra başlıyor. Çıtalarda ilk olarak bizi karşılayan ışıklar içeri girdikten sonra, Alcantara kaplama, Brabus logoları, parlak siyah ve karbon fiber kaplamalarla zenginleştiriliyor. Fostla ekibi G63’e yıldızlı bir gökyüzü yerleştirerek özellikle gece sürüşlerinde inanılmaz bir fark yaratacak yaşam alanına imza atıyor. Aracın kaputunun altında 4.0 litrelik twin-turbo V8 makine yer alıyor. Burada da yapılan iyileştirmelerle rakamlar 700 PS güç ve 950 Nm tork seviyesine getirilmiş durumda. Yeni verilerin fabrika çıkışa göre güç bazında 115 birim, tork bazında ise 100 birim ileride olduğunu belirtmeden geçmeyelim. 0’dan 100’e hızlanmasını 4.3 saniyede tamamlayan G-63, maksimumda ise 240 km/s hıza erişebilecek.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle 2020 Volkswagen Golf