reklamı kapat

POPÜLER

benzin

Fiyatlar dengelenmiyor; benzin fiyatlarına yeni zam

EPGIS‘in açıklamalarına göre uzun süredir görmeye alıştığımız indirim haberlerinin ardından benzin fiyatlarına yeni bir zam geldi.

Koronavirüsün yarattığı olumsuz tablonun, petrol endüstrisini de vurduğu son günlerde oldukça aşina olduğumuz bir konu. Akıllarda kalan en büyük petrol krizi yüzünden brent petrol fiyatları daha da gerileyerek 26,39 dolara kadar düştü. Ancak şu an piyasalarda oluşan dengesiz durum sebebi ile fiyatlar kimi zaman artış gösterebiliyor. Ülkemizde de bu durumdan dolayı yeni bir zam yaşandı. EPGIS‘in sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamalara göre “Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı; 26/03/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Benzinde 7 Krş/Lt pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur. ” denildi. Yeni benzin zamları bu gece yarısından itibaren geçerli olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Benzin fiyatları neydi, ne oldu?

Yeni zam ile birlikte pompa fiyatlarında da üzen değişimler oldu. Ankara’da ortalama 5,10 liradan satılan benzinin litre fiyatı 5,17 lira oluyor. Benzinin litresi İstanbul’da 5,01 liradan 5,08 liraya, İzmir’de 5,10 liradan 5,17 lira seviyelerine çıkcak. Her zaman yaptığımız hatırlatmayı yineleyelim. Verdiğimiz rakamlar şirket, bölge ve dağıtıcı gibi unsurlara bağlı olarak küçük değişiklikler gösterebiliyor.

İlgilinizi çekebilir

BMW 3 Serisi çarpışma testi