reklamı kapat

POPÜLER

Josiah Launstein
Josiah Launstein
Josiah Launstein
Josiah Launstein
Josiah Launstein

13 yaşındaki ödüllü vahşi yaşam fotoğrafçısının çektiği eşsiz kareler

Pek çok ödüllü fotoğrafa imza atan vahşi yaşam fotoğrafçısı Josiah Launstein, aslında 13 yaşında bir çocuk. Ancak yeteneği onun yerine konuşuyor.

Kanadalı vahşi yaşam fotoğrafçısı Josiah Launstein, babası ve kız kardeşinin ayak izlerini takip ederek bu alana yönelmiş. Ailesini diğer iki üyesi de vahşi yaşam fotoğrafları çekiyor. Haliyle Launstein’in bu alana ilgi duyması da tesadüf olmamış. 5 yaşında fotoğraf çekmeye başlayan Launstein, ilk olarak babasının yedek kamerasıyla işe koyulmuş. Babasının eski fotoğraf makinelerinden biriyle çekimlere başlayan küçük fotoğrafçı işleri 7 yaşındayken ciddiye almaya başladığını söylüyor. Vahşi yaşam fotoğrafçısı olmak için çok sabırlı olmak gerektiğini belirten Launstein, “Doğru ışığı yakalamalı, hayvanları bulmalı ve doğru noktada olduklarından emin olmalısınız.” diyor.

Çekmeyi en sevdiği hayvanın büyük boynuzlu Kanada Koyunu olduğunu kaydeden fotoğrafçı 2017’de çektiği bir fotoğrafla ödül de almış. Fotoğrafçının bunun dışında National History Museum tarafından verilen ödül de dahil olmak üzere pek çok prestijli fotoğraf ödülü bulunuyor. Tüm bir gününü hayvanları izlemeye ve fotoğraflamaya ayıran Launstein, karşılığını da alıyor. Şimdilerde D7100 kullanan genç fotoğrafçı 200-500mm f/5.6 lensten güç alıyor. Etkileyici kareler yakalamak için bazen tüm gününü fotoğrafa ayıran Launstein’in çektiği kareler ve aldığı ödüller ise onun adına konuşuyor. Launstein ile ilgili daha detaylı bilgiyi ve çektiği karelerin tamamını kendi sitesinden görüntüleyebilirsiniz.

Video