reklamı kapat

POPÜLER

Porsche Panamera için tehlike vakti; işte ilk sızıntı görseli eşliğinde merakla beklenen Mercedes-AMG GT

Tanıtımı için sayılı saatlerin kaldığı Mercedes-AMG GT, konsept aşamasından üretime oldukça başarılı bir tasarım yorumuyla geliyor.

Mercedes’in GTS ve GTR ile elde ettiği sportif başarının ardından yeni jenerasyon konsept projeleri üzerinden şekillenen dört kapılı performans otomobili projesi, ilk ortaya çıktığı andan itibaren hemen herkeste büyük bir merak uyandırmıştı. Söylentiler eşliğinde kısa süre içerisinde sokaklarda kamuflajlı olarak görmeye başladığımız Mercedes-AMG GT isimli versiyon, bu zamana kadar sınıfta üretilen her modelde olduğu gibi Porsche Panamera‘nın karşısına dikilmesi üzerine hayal edildi. Cenevre Otomobil Fuarı kapsamında tanıtımı gerçekleştirilecek olan bu canavar, bir süre önce ortaya çıkan bazı teknik özelliklerinin ardından fuarın başlamasına üç gün kala ilk sızıntı görseliyle radarımıza yakalandı.

Hibrit versiyon da gelecek

Resmi kaynaklar üzerinden şu sıralar teaser niteliğinde görselleri paylaşılan Mercedes-AMG GT’nin ortaya çıkan ilk görseli, bizlere tasarım olarak çok iddialı bir modelin beklediğine işaret ediyor. Meraklılarının kolaylıkla hatırlayacağı üzere geçtiğimiz yıl yine Cenevre’de sergilenen konseptinden çok ciddi karakteristik parçaların aktarıldığı araçta, yeni A-Serisi‘nde de gördüğümüz ve markanın değişmekte olan yüzü de yer alıyor. Tampondaki büyük hava girişleri ve arka bölümünde bir uçtan da olsa görünen aktif spoilerı ile barındırdığı güçten mesajlar veren GT’de üç farklı versiyon sunulması gündemde. Giriş seviyesinde yaklaşık 610 beygir gibi bir güce sahip olması beklenen aracın V8 hibrit versiyonunda 805 beygirlik gücün ortaya çıkacağı kısa bir süre önce marka içerisinden gelen detaylarla ortaya çıkmıştı. Önümüzdeki gün hatta saatler içerisinde yeni bir parçasıyla karşımıza çıkabilecek olan Mercedes-AMG GT ile ilgili gelişmeleri ve Cenevre Otomobil Fuarı’nın an ve an artan heyecanını #Cenevre2018 etiketiyle LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.