reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes AMG GT
Mercedes AMG GT
Mercedes AMG GT
Mercedes AMG GT
Mercedes AMG GT
Mercedes AMG GT

805 beygirlik Mercedes-AMG GT hakkında beklenmedik iddia

Mercedes-Benz, önümüzdeki günlerde tanıtmaya hazırladığı yeni otomobili AMG GT sedan kamuflajlı olarak gün ışığına çıktı. Test aşamasındayken görüntülenen otomobilin daha önceden sedan olarak karşımıza çıkacağı belirtilse de yeni gelen bilgilere göre otomobil hatchback olarak da karşımıza çıkabilir.

Otomobilin burun ve kuyruk kısmındaki gövde panellerinin final tasarımına ait olmadığı ve Mercedes AMG GT’nin hatckback’e benzeyen bir görünüm kazanacağı ifade ediliyor. Pek tabii otomobilin tasarımın geçtiğimiz yıl Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan konsept modele de benzeyebilir.

Tasarımı ve teknik değerleriyle AMG GT’nin günümüzde sunulan modellere kıyasla çok daha keskin hatlara sahip olacağı belirtiliyor. Dört kapılı modelde tek parça egzoz ve karbon fiberden üretilmiş arka difüzör yer alıyor. Tasarımıyla Porsche Panamera‘ya rakip olacağı konuşulan otomobilin konsept modelinde 4.0 litre hacimli twinTurbo V8 motor yer alıyor.

805 beygirlik Mercedes-AMG GT, performansıyla sınırları zorlayacak

Elektrik motorunun da eklenmesiyle birlikte toplamda 805 beygirlik bir güce sahip olan model saatte 100 kilometre hıza ise 3 saniyenin altında ulaşıyor. Merakla beklenen Mercedes-AMG GT’nin üretim versiyonunun bu yıl tanıtılması bekleniyor.