reklamı kapat

POPÜLER

2018 Mercedes-AMG GT S Roadster
2018 Mercedes-AMG GT S Roadster

Tüm ihtişamıyla 2018 Mercedes-AMG GT S Roadster ile tanışın

2018 model Mercedes-AMG GT S Roadster gün ışığına çıktı. Otomobil tutkunlarını heyacanlandıracak bir tasarım çizgisi sunan otomobil, tasarımıyla hayranlık uyandırıyor. 

GT ve GT C modellerinin arasına konumlandırılan yeni S Roadster, tasarımı kadar güçlü performansıyla da dikkat çekiyor. 4 litre hacimli çift turbo V8 motoru bünyesinde barındıran otomobil, 515 beygir güç ve 669 Nm tork üreten otomobilin mevcut GT Roadster modelinden 35 beygir daha güçlü olduğunu belirtelim. 7 vitesli ve çift kavramalı şanzıman sisteminin tercih edildiği otomobil saatte 100 kilometre hızlanmasını 3,7 saniyede tamamlıyor. Mevcut modelinin 100 kilometre hıza 3,9 saniye, GT C modelinin ise 100 kilometre hıza 3,6 saniyede çıktığını söyleyelim. 2018 Mercedes-AMG GT S Roadster’ın saatte maksimum ulaştığı hız ise 308 kilometre. Uyarlanabilir süspansiyon, elektronik kontrollü sınırlı kaymalı diferansiyel ve 10 mm daha geniş ön lastikler otomobilin sunduğu diğer özellikler arasında.  Otomobilin tasarımına bakıldığında, GT S piyasada satılan bir GT’ye benziyor.Dış tasarımdaki sportif ruhu iç mekana da taşıyan otomobilin iç mekanında lüks detaylar göze çarpıyor.

2018 Mercedes-AMG GT S Roadster ne zaman satışa sunulacak?

Mercedes-AMG GT S Roadster, bu yılın sonunda piyasadaki yerini alacak. Otomobilin satış fiyatı ise henüz açığa çıkmış değil.

İlginizi çekebilir

Mercedes-Benz X-Class