reklamı kapat

POPÜLER

Ailenin en büyük üyesi: Volvo V90 Cross Country [Video]

19 Eylül 2016

Volvo, V40 ve V60’ın ardından V90‘ı da Cross Country ailesine dahil ederek kullanıcılarına farklı seçenekler sunmaya devam ediyor. Ailenin yeni ve en büyük üyesi Volvo V90 Cross Country‘nin detayları haberimizde.

Volvo’nun station ligindeki ürün ailesi olan Cross Country, 90 serisinin gelmesi ile yeni opsiyonuna kavuşmuş oldu. 20 yıllık serüvene sahip Cross Country ailesi, Volvonun 4×4 altyapısında olan önemli ürünleri arasında yer alıyor. Birçok farklı yol koşullarında ilerleyebilen ve kullanıcısına SUV tecrübesini vaad eden serinin bu ligdeki en büyük rakiplerinden biri olarak Audi Allroad olarak gösteriliyor. Volvo diğer tüm üreticiler gibi bu segmentte de pastadan büyük payı almak adına ürün yelpazesini çeşitlendirerek daha fazla kesimi kendine çekme amacınca.

Klasik bir station tasarımında olan V90 Cross Country’nin kaputunun altında 316 beygir güce ve 400 nm tork değerine sahip 2.0 Litrelik turbo ve yine 2.0 Litrelik 240 beygir güç üreten ünite yer alıyor. V90 Cross Country’nin bir diğer motor seçeneği ise Hybrid teknolojisi ile beraber sunuluyor. Volvo, Hybrid teknolojisine sahip T8 motordan 400 beygirlik güç ve 640 nm gibi ciddi değerler elde ediyor. Tüm kombinasyonlar 8 ileri otomatik vites ile kombin edilerek kullanıcıları bekliyor olacak.

Aracın iç tasarımında, markanın diğer modellerinde yer alan tasarım hatlarını birebir görmek mümkün. Merkezde konumlandırılmış, sürücünün araç ile alakalı her türlü bilgiye ulaşabileceği multimedya ekran koltuğa oturduğumuzda ilk dikkatimizi çeken etmen olarak öne çıkıyor. Volvo, V90 Cross Country’de komfort, ekonomik, dinamik, off-road ve sürücülerin özel olarak ayarlayabileceği “kişisel” sürüş modlarını seçme imkanı sağlıyor. Dış tasarımında yine Volvo’nun diğer modellerinde yer verdiği Thor’un Çekici formlu led farlar dikkat çekiyor.

Volvo, V90 için yurt dışında başlangıç fiyatı olarak 56.295 dolar gibi bir rakam belirliyor. Kullanıcılar isterlerse lüks ve komfort paketleri başta olmak üzere birçok ekstra donanımı seçebilecek. Bu donanımlarda; Nappa deri döşeme ve arka ısıtmalı koltuklar, Head-up display, 360 derecelik arka kamera olmak üzere daha birçok seçeneği isterlerse ek bedel karşılığında satın alabilecekler.

VİDEO