reklamı kapat

POPÜLER

Ailenin yeni yakışıklısı: Volvo V90

Volvo’nun yeni nesil station’ı V90 nihayet görücüye çıktı. Sedan kardeşi S90 ile büyük izler taşıyan V90, Volvo kalitesini bu kez vagonlu gövdeyle buluşturuyor.

Sedan kardeşi S90 ile büyük izler taşıyan V90, Volvo kalitesini bu kez station gövdeyle buluşturuyor. S90’ın yanı sıra ailenin crossover modeli XC90 ile de aynı tasarım çizgisinin izlerini taşıyan otomobil, tıpkı diğerleri gibi Volvo’nun Scalable Product Architecture dediği mimari üzerine geliştirilmiş. Sonuç olarak ailenin diğer yakışıklı üyeleri gibi Volvo V90 da uzun yapısına rağmen son derece sade ve estetik bir görüntü sergiliyor. Geniş iç mekanında tablet benzeri dev ekranlı bir bilgi eğlence sistemi ve zengin dijital gösterge paneli otomobil teknolojik donanımlarını süslerken, ahşap detaylar zengin görünümünü vurguluyor.

Dizel, benzin ve hibrit seçeneklerine sahip olan Volvo V90, benzinli üniteyle 316 beygir güç üretirken, hibrit ünite 400 beygire kadar çıkabiliyor. Dört tekerlekten çekiş sistemiyle donatılan otomobil yıl sonuna doğru yollarda olacak.

VİDEO