reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen, Paris Otomobil Fuarı’nda bütün kozlarını oynamaya hazırlanıyor [Video]

Emisyon skandalının ardından toparlanma evresine geçen Volkswagen 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda en büyük ve en yeni kozlarından birini ortaya koymaya hazırlanıyor. Marka, Paris’te bütün yeni nesil elektrikli modellerini sergileyecek.

Elektrikli araç pazarı Tesla’nın yakaladığı çıkışın ardından oldukça ilgi görmeye başladı. Otomobillerin ardından, her ne kadar maliyetli olsada elektrikli otobüslerde yavaş yavaş insan hayatında rol almaya başlıyor. Volkswagen bir süredir yaşadığı ve marka imajını oldukça zedeleyen emisyon skandalının ardından, geleceğin otomobilleri olarak adlandırılan elektrikli otomobillere daha da ağırlık vererek kötü günleri ardında bırakmayı hedefliyor. Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan Paris Otomobil Fuarı, Volkswagen’in bu segmetteki tüm silahlarını sahaya süreceği bir etkinlik olacak gibi gözüküyor.

Volkswagen yöneticileri için yeni girilecek olan bu ligde, tanıtılacak olan araçların markanın elektrikli araç geleceğini temsil edeceğini ve marka tarihinde önemli bir yeri olan, satış rekorları kıran Beetle modeli kadar önemli olduğunu düşünüyor. 10 saniyelik kısa gösterimde markanın yeni ürün gamının tasarım hatları hakkında az da olsa fikir sahibi olabiliyoruz. Paris’te tanıtılacak olan konsept modellerin Golf boyutunda olması bekleniyor. 2016 yılının başında tanıtılan yine elektrikli konsept model olan Budd-e‘nin özelliklerine yakın donanımların araçlarda bulunacağı da konuşuluyor. 15 dakikada yüzde 80 şarj olabilme yeteneği ile 300 ile 400 km arasında bir menzil ile beraber, Budd-e konseptindeki donanımların sunulması durumunda marka bu geçiş evresini daha rahat bir şekilde atlatabilir. Tanıtılacak olan modellerin 2020 yılından itibaren kullanıcılara sunulması bekleniyor.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Volkswagen, Paris Otomobil Fuarı’nda bütün kozlarını oynamaya hazırlanıyor [Video]” için bir cevap

  1. Ys dedi ki:

    Önceki haberde 15dkda %100 sarj olacak ve 400-500km gidecek, 2018-2019 gibi de çıkacak demişlerdi. Sayılar giderek değişiyor nedense…