reklamı kapat

POPÜLER

GoPro merakla beklenen Hero 5 Black ve Hero 5 Session’ı tanıttı [Video]

2014 yılında Hero 4’ün duyurusunu gerçekleştiren GoPro, merakla beklenen yeni aksiyon kameraları Hero 5 Black ve Hero 5 Session’ı gün ışığına çıkardı. Herhangi bir koruyucuya ihtiyaç duymadan 10 metreye kadar suya dayanıklı olan kameralar saniyede 30 kare 4K video kaydına imkan tanıyor.

gopro-hero-5-black
7 dil desteği sunan sesle kontrol desteğine de sahip olan kameralar GoPro Plus adı verilen bulut depolama servisiyle de uyumlu şekilde çalışıyor. Kullanıcılar belli bir aylık ücret ödeyerek içeriklerini bulut servise aktarabiliyor. 12 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf çekebilen GoPro Hero 5 Black, 2 inç dokunmatik LCD ekran, dahili GPS, RAW ve geniş dinamik aralık video desteğiyle birlikte geliyor.

gopro-hero-5-session-001
10 megapiksel çözünürlüklü fotoğraf çekimine  izin veren GoPro Hero 5 Session da ise herhangi bir ekran, GPS, RAW ve geniş dinamil aralık video desteği bulunmuyor. Her iki kamerada da stereo mikrofonun yer aldığını unutmadan belirtelim. Hero 5 kameralarda tüm bu özelliklere ek olarak elektronik görüntü sabitleme özelliği de yer alıyor. Piyasadaki  GoPro aksesuarlarıyla da uyumlu olan kameralardan Hero 5 Black yurt dışında 399 dolardan, Hero 5 Session ise 299 dolardan 2 Ekim’de satışa sunulacak.

VİDEO