reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen’in elektrikli otomobili iddialı geliyor

Emisyon skandallarından sonra yavaş yavaş kendine gelen Volkswagen çok yakında bu kara lekeyi üzerinden atmaya hazırlanıyor. Elektrikli otomobiliyle yeni bir sayfa açmak isteyen otomobil devi, bu sayfaya çok iddialı rakamlar yazmayı planlıyor.

Almanya’nın WirstschaftWoche dergisine konuşan VW yöneticisi Herbert Diess, Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak elektrikli otomobilleri için az ama öz bilgiler verdi. Otomobilin dışarıdan Golf ebatlarında, içeriden ise Passat ferahlığında olacağını belirten Diess, asıl merak edilen konu hakkında çok heyecan verici rakamlar paylaştı: 15 dakikada yüzde yüz şarj ve tek şarjla 480 km menzil. Hayaller gerçek olursa elektrikli otomobillerin en büyük iki sorununu Volkswagen çözecek gibi. Tesla otomobillerin 20 dakikada yüzde 50 şarj seviyesine geldiğini ve bunun da 185-200 km arası menzil sağladığı düşünülürse, Volkswagen’in açıkladığı rakamların çarpıcılığı daha iyi anlaşılabilir.

Volkswagen tüm bunları nasıl gerçekleştirecek henüz bilmiyoruz ancak öğrenmek için önümüzdeki çok az bir süre var. İlk prototipi ekim ayındaki Paris Otomobil Fuarı’nda sergilenecek olan elektrikli Volkswagen için planlanan yola çıkış tarihi 2018 sonları veya en geç 2019 başları.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Volkswagen’in elektrikli otomobili iddialı geliyor” için 6 cevap

 1. Okan dedi ki:

  Harbiden heyecan verici. Keşeke bizim devletimzde biraz destek verse şu akıl almaz vergileri en azından elektrikli arabalardan kaldırsa teşvik için.

 2. Mahmut gül dedi ki:

  Elektrikli otomobil trenini Türkiye firmaları kaçırmaması lazım milat gibi bir şey bu

 3. FarkındaMısınız? dedi ki:

  Beyler ağlamıyorum, gözüme elektrikli otomobil kaçtı. Biz Tesla’nın menzilini rüya gibi görüyorken, bmw’nin i serisi ile dalga geçiyorken, adamların bunları açıklaması rüyadan uyandırdı resmen. Varsın 0-100 hızlanması 2.5sn olmasın. Varsın ludicrous modu, insane modu olmasın. 15dk’da 480km’den bahsediyoruz beyler boru mu bu? Şarj istasyonu ağı da başarılı olursa tadından yenmez. Ama yine de hiçbirini Teslanın autopilot’una değişmem (*swf)

 4. VW Emison dedi ki:

  VW ona da bir emisyon kazığı yapmıştır kesin. Bu konsept modeller uçup kaçıyor, yıl 2019u gördüğünde bu değerleri global olarak sağlayabilecekler mi? Emisyonla milleti kazıklayan VW’in lafına neden güvenelim?

 5. Misafir dedi ki:

  güvenmediğin markanın haberinde ne işin var o zaman?

 6. misafir dedi ki:

  yaw teslada 2019 ları boş boş beklemez heralde.yanlız ben bu 15 dakikalık %100 şarjın çok özek kaynaklarla ve ek dez avantajlı mahallerde gerçekleştirilebileceğini düşünüyorum tabi ww şimdilik kırıntılardan başka birşey sunmuyor.