reklamı kapat

POPÜLER

Harry Potter’ın çocukluk evi satışa çıkartıldı

Uzun yıllar boyunca beyaz perdede karşımıza çıkan Harry Potter‘ın çocukluğunun geçtiği evi almak ister misiniz?

J.K.Rowling‘in kaleme aldığı Harry Potter serisi uzunca bir zaman çok satan kitaplar arasında yer aldı. Ardından hikaye sekiz filmlik bir seri olarak sinemaya aktarıldı. Çocukluğuna, büyümesine, en zorlu maceralarına şahit olduğumuz Harry Potter’ın yaşadığı evi satın almak artık mümkün. Dursley ailesinin yaşadığı ve Harry’nin çocukluğunun geçtiği ev 475,000 sterlin yani 619.425 dolara satışa çıkartıldı.

Bu malum ev ilk olarak 2001 senesinde izleyici karşısına çıktı. Filmlerde evin adresi 4 Privet Drive, Little Whingeing, Surrey olarak geçiyor. Bu gerçek mekan aslında 4 Privet Drive, Little Whingeing, Surrey’deki 12 Picket Post Close’da yer alıyor.

Meşhur evin satışa çıkartıldığı internet üzerinden verilen bir ilanla ortaya çıktı. İlginçtir ki bu ilanda mekanın Harry Potter çekimlerinde kullanıldığı bilgisine yer verilmedi. Bolca fotoğrafın bulunduğu ilanda sadece evin teknik özelliklerinden bahsediliyor.

Eğer büyük bir Harry Potter hayranıysanız ve yaklaşık yarım milyon sterlininiz varsa Harry Potter’ın çocukluk evini alıp, nostaljik bir tura çıkabilirsiniz.