reklamı kapat

POPÜLER

DJI Phantom 5

Merakla beklenen DJI Phantom 5 sıra dışı bir özellikle geliyor

DJI’ın merakla beklenen yeni drone’u Phantom 5 nihayet gün ışığına çıktı. OsitaLV isimli bir Twitter kullanıcısının paylaştığı fotoğrafa bakıldığında drone’un değiştirilebilir bir lens sistemiyle geleceği görülüyor.

Daha önceden Phantom serisinde sabit lens tercihinde bulunan DJI’ın yeni modelinde kullanıcıların diledikleri lensleri drone’larına takabileceği söyleniyor. DJI bilindiği üzere geçtiğimiz yılın ekim ayında havadan görüntülerde çağ atlatan Zenmuse X7 kamera sistemini tanıtmıştı. DJI’ın Inspire 2 drone modeli için hazırladığı yeni kamera sistemi Zenmuse X7, Super 35mm bir sensör üzerine kurulmuştu. Tam 6K çözünürlükte saniyede 30 kare CinemaDNG RAW ya da 5.2K çözünürlükte Apple ProRes video kaydı yapabilen Zenmuse X7, kare hızı saniyede 59.94’e çıkartıldığı zaman 3.9K çözünürlükte CinemaDNG ya da 2.7K ProRes video çekim gerçekleştirebiliyordu.

DJI, Phantom 5’te değiştirilebilir lensli kamera sisteminin kullanıp kullanmayacağını henüz açıklamasa da şirkete yakın kaynaklar bu iddiadaki doğruluk payının yüksek olduğunu söylüyor. Gövdesinde alüminyum malzemenin tercih edileceği belirtilen Phantom 5’in plastik GPS anten kapağına ve plastik iniş takımına sahip olacağı ifade ediliyor.

DJI Phantom 5 ne zaman tanıtılacak?

DJI Phantom 5’in bu yılın sonunda tanıtılması bekleniyor.