reklamı kapat

POPÜLER

DJI Phantom 5

Dört gözle beklenen DJI Phantom 5 hakkında son bilgiler

DJI’ın yeni Phantom serisi teknoloji dünyası tarafından dört gözle bekleniyor. Sunduğu yenilikçi teknolojilerle adından söz ettiren DJI, Phantom 5 modelinde de bu iddiasını sürdüreceğe benziyor. DJI Phantom 5’e ait olduğu iddia edilen fotoğraflar internete düştü. Mart ayında paylaştığımız görsellerde drone’un değiştirilebilir bir lens sistemiyle geleceği ortaya çıkmıştı.

Daha önceden Phantom serisinde sabit lens tercihinde bulunan DJI’ın yeni modelinde kullanıcıların diledikleri lensleri drone’larına takabilecekleri belirtilmişti. Yeni paylaşılan görsellerde de değiştirilebilir lens sisteminin karşımıza çıkması iddiadaki doğruluk payını artırıyor. DJI bilindiği üzere geçtiğimiz yılın ekim ayında havadan görüntülerde çağ atlatan Zenmuse X7 kamera sistemini tanıtmıştı. DJI’ın Inspire 2 drone modeli için hazırladığı yeni kamera sistemi Zenmuse X7, Super 35mm bir sensör üzerine kurulmuştu. Tam 6K çözünürlükte saniyede 30 kare CinemaDNG RAW ya da 5.2K çözünürlükte Apple ProRes video kaydı yapabilen Zenmuse X7, kare hızı saniyede 59.94’e çıkartıldığı zaman 3.9K çözünürlükte CinemaDNG ya da 2.7K ProRes video çekim gerçekleştirebiliyordu. OsitaLV isimli kullanının paylaştığı yeni bilgilere göre Phantom 5’te 1 inçlik CMOS sensör kullanılacak.

DJI Phantom 5 için geri sayım başladı

15 mm, 24 mm, 35 mm ve 50 mm’lik lenslerin F/2.8 diyaframa sahip olacağı belirtiliyor. Gövdesinde alüminyum malzemenin tercih edileceği belirtilen Phantom 5’in plastik GPS anten kapağına ve plastik iniş takımına sahip olacağı ifade ediliyor. DJI Phantom 5’in tanıtım tarihi henüz netlik kazanmasa da drone’un çok yakında tanıtılma ihtimali kuvvetle muhtemel.