reklamı kapat

POPÜLER

Resmi ağızdan DJI Phantom 5 hakkında sevindirici haber

DJI, yaklaşık 6 yıl önce Phantom ailesinin ilk üyesi Phantom 1’i satışa sunmuştu. İkonik tasarımı ve sunduğu özelliklerle birçok markanın drone üretmesine vesile olan DJI, Skylogic Research tarafından yayınlanan 2018 Drone Market Sektör Raporuna göre, yüzde 74’lük drone pazar payına sahip. Phantom 4 modeliyle büyük başarı yakalayan DJI’ın farklı bir yöne ilerlediği ve bu sebeple yeni Phantom’un üretilmeyeceği iddia edilmişti.

DroneDJI isimli internet sayfası DJI’ın Kamu Güvenliği Entegrasyonu Direktörü Romeo Durscher bir söyleşi gerçekleştirdi. Romeo Durscher’in yaptığı son bir podcast’te yayınlanan bir açıklamada <strong>Phantom 5 ile ilgili sevindirici bir haber geldi. Phantom 5’in üretilmeyeceğine dair söylentinin yanlış olduğunu söyleyen Durscher, Phantom 5’in yolda olduğunu söyledi. The Verge’e ile röportaj gerçekleştiren iletişim direktörü Adam Lisberg ise
tedarik sürecinde yaşanan bir sorun nedeniyle Phantom 4 Pro V2.0 üretilemediğini ifade etti.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Phantom 5 ne gibi yenilikleri kullanıcılara sunacak?

Phantom 4 modelleriyle kıyasladığımızda daha uzun bir pil ömrüne sahip olmasını beklediğimiz DJI Phantom 5’in tam dolu pille 35 dakikaya varan bir kullanım imkanı sunacağı belirtiliyor. Phantom 4’ten daha hızlı uçmasını beklediğimiz yeni modelin aynı zamanda daha uzun bir mensil sunmasını da bekliyoruz. Kamera konusunda da özellikle düşük ışıkta iyileştirmeler beklediğimiz Phantom 5’in 5K video çözünürlük desteğiyle gelmesi muhtemel.

DJI Phantom 5’in fiyatı açıklandı mı?

Drone’un satış fiyatına dair bir iddia henüz yer almasa da yüksek fiyattan satışa sunulacağını şimdiden söyleyebiliriz.

İlginizi çekebilir

DJI Smart Controller tanıtım videosu