reklamı kapat

POPÜLER

DJI Phantom 3 yeni yeteneklere kavuştu

DJI’ın yeni nesil Phantom 3 serisi drone’ları gelen son güncellemeyle birlikte çok önemli yeteneklere kavuştu. Söz konusu güncelleme sayesinde uçuşlar çok daha kolay oluyor ve takip özelliği ile kullanıcının her hareketinin kaydedilmesi mümkün hale geliyor.

Takip modunda drone belirli bir mesafeden kullanıcıyı devamlı olarak takip ediyor ve en iyi görüntüleri kaydediyor. Course Lock ile drone için sabit bir nokta belirleniyor ve bu nokta etrafında rahatlıkla sağa, sola, öne ve arkaya hareket edilmesi sağlanıyor.

djiWaypoint modunda drone’un gitmesi istenen rota belirleniyor. Cihaz bu rota üzerinde hareket ederken kullanıcıya sadece kamerayı yönetmek kalıyor. Home Lock seçeneğinde drone nereye hareket ederse etsin istendiği zaman daha önceden belirlenmiş olan ana noktaya hızlıca geri dönüş yapıyor.

dji2
Son olarak Point of Interest ise istenen bir bölgeyi hedef olarak belirlemeyi ve drone’un bu bölge etrafında dönerek detaylı çekim yapmasını sağlıyor. DJI Phantom 3 Professional, Phantom 3 Advanced, ve Phantom 3 için geliştirilen güncelleme DJI’ın bir diğer üst seviye drone’u olan Inspire 1’de de kullanılabiliyor. Yazılım güncellemesi DJI’ın resmi internet sitesi üzerinden indirilebiliyor.