reklamı kapat

POPÜLER

drone

DJI Phantom ve Inspire 1 ailesine iki yeni üye

Piyasaya sürdüğü drone’larla adından söz ettiren DJI, iki yeni drone’unun duyurusunu gerçekleştirdi. Şirketin tanıttığı drone’lar Phantom 3 4K ve Inspire 1 adını taşıyor.

Phantom 3 Professional modeline kıyasla daha uygun fiyat etiketine sahip olan Phantom 3 4K, DJI’ın Lightbridge video bağlantı sistemi yerine Wi-Fi üzerinden bağlantı sağlayabiliyor. Phantom 3 Professional’a kıyasla drone’un canlı video besleme kapsama kalitesi ise ne yazık ki daha düşük. Adından da anlaşılacağı üzere 4K video kaydedebilen bir kamerayla birlikte gelen drone, Lightbridge sistemiyle 5 kilometre uzaklıkta dahi HD yayın akışını sağlayabiliyor. Wi-Fi bağlantısıyla 1,2 kilometre uzaklıktan 480p çözünürlüğünde video aktarabiliyor.

Drone’un üzerinde yer alan kamerada Sony EXMOR 1/2.3 inçlik CMOS sensör kullanılıyor. Pille birlikte 1280 gram ağırlığındaki drone, bünyesinde barındırdığı 4480 mAh pille yaklaşık 25 dakika havada kalabiliyor. DJI Phantom 3 Professional’ın yurtdışı satış fiyatı 1.259 dolar iken, yeni Phantom 3 4K, 999 dolardan satışa sunulacak.

drone
DJI’ın tanıttığı bir diğer drone ise Inspire 1 Pro‘nun yeni versiyonu oldu. Profesyonel kullanıcılara yönelik geliştirilen Inspire 1 Pro’nun yeni versiyonu yeni renk seçeneğine kavuştu. Siyah renkli gövdesiyle oldukça havalı görünen drone’da 16 megapiksel micro four thirds kamera yer alıyor. Standart versiyonunda 4.500 mAh kapasiteli pil, opsiyonel versiyonunda ise 5.700 mAh kapasiteli pil kullanan Inspire 1 Pro, 4.499 dolardan piyasadaki yerini alacak.