reklamı kapat

POPÜLER

Phantom 4
Phantom 4
Phantom 4
Phantom 4
Phantom 4
phantom 4
phantom 4
phantom 4

DJI’ın en akıllı drone’u Phantom 4 kendi kendine uçabiliyor [Video]

DJI, Phantom ailesinin en yeni üyesi Phantom 4’ü duyurdu. DJI’ın şimdiye kadarki en akıllı drone’u olan Phantom 4 yeni özelliklerle birlikte geliyor. Drone’un dikkat çeken yeni özellikleri arasında hareketli nesneleri takip etme, çarpmalara karşı ekstra önlem, daha uzun pil ömrü ve dokunarak uçma özelliği yer alıyor.

DJI’ın yeni drone’u Phantom 4, nesneleri otomatik olarak sürekli takip edebiliyor. Nesne takibini optik sensörler, sonar ve GPS sayesinde gerçekleştiren drone, kullanıcıların kumandaya fazla müdahale etmeden uçmasını imkan sağlıyor. Pil tarafında da güncellemenin yapıldığı Phantom 4, bünyesinde barındırdığı 5.350 mAh kapasiteli pille yaklaşık 28 dakika havada kalabiliyor. DJI Phantom 3 Professional’da bu sürenin 23 dakika olduğunu hatırlatmakta yarar var. 1.380 gram ağırlığındaki drone, yaklaşık 5 kilometreye varan maksimum kontrol menzili sunuyor.

Spor modundayken saatte yaklaşık 70 kilometre uçuş hızına ulaşabilen drone’da yeni kameralar da bulunuyor. Drone’un önünde ve altında ikişer adet yardımcı kamera ve bir adet sekiz elementli lense sahip ana kamera olmak üzere toplamda beş kamera yer alıyor. Saniyede 120 kare hızında 1080p FUll HD video kaydına izin veren Phantom 4, 4K video çekimine de imkan tanıyor. Şu an itibarıyla yurt dışında ön siparişe açılan DJI Phantom 4, 15 Mart’ta 1.399 dolar fiyatla satışa sunulacak. Drone, hem DJI hem de Apple‘ın online mağazası üzerinden temin etmek mümkün.

VİDEO