reklamı kapat

POPÜLER

dji

DJI yeni Phantom 4 drone’larını tanıttı

DJI yeni duyurduğu drone ile birlikte drone piyasasını bir kez daha sarsmaya niyetli görünüyor. Uzun bir süredir DJI Phantom 4 ile tepe seviyesinde deneyim sunan DJI, iki yeni drone’u ile Phantom 4 serisine yeni bir soluk getiriyor.

Belirtilenlere göre DJI artık orijinal Phantom 4’ün üretimini durduruyor. Bunun yerini yeni tanıtılan DJI Phantom 4 Advanced ve Phantom 4 Advanced+ alıyor. Phantom 4 Advanced’da 1 inç boyutunda 20 megapiksel çözünürlüğünde sensör bulunuyor. Böylece Phantom 4’ün baz sürümünden daha iyi video kaydı gerçekleştirebiliyor. 4K video kaydı yapabilen drone, 60 FPS’te H.264 4K video 30 FPS’te H.265 4K video kaydı yapabiliyor.

DJI Phantom 4 Advanced’da 5 adet gelişmiş sensöre yer veriliyor. Bu sensörler sayesinde çevrede olup biteni algılayabilen drone, hiçbir nesneye çarpmadan yoluna devam edebiliyor. Ayrıca DJI’ın açıklamasına göre drone 30 dakika süre uçuş gerçekleştirebiliyor.

Kontrol cihazında ekran olmasını isteyen kullacınıların DJI Phantom 4 Advanced+’ı tercih etmesi gerekiyor. 5,5 inçlik Full HD ekrana sahip kontrol cihazıyla gelen bu model, tahmin edilebileceği üzere diğerinden daha yüksek bir fiyata sahip.

DJI Phantom 4 Advanced 1.349 dolar fiyat etiketine sahip. DJI Phantom 4 Advanced+’ı satın almak isteyenlerin ise 1.649 doları gözden çıkarması gerekiyor. İki drone’un 30 Nisan tarihinde satışa sunulacağı ve bu tarihten sonra Phantom 4’ün baz modelinin satışının durdurulacağı ifade ediliyor.