reklamı kapat

POPÜLER

Apple Park’ı bire bir olarak Minecraft’ta 413 saatte yeniden yaptılar [Video]

Apple’ın uzay gemisi görünümlü yeni çalışma alanı Apple Park’ın kullanıma hazır hale gelmesine günler kaldı. Devasa yapının bu ay içerisinde açılacağı ve çalışanların yeni binaya taşınacağı biliniyor. Drone’la çekilmiş yapım aşamaları dahi heyecan verici olan yapının iç tasarımının nasıl olacağı merakla bekleniyor. Eğer siz de yeni kampüsün iç kısmının nasıl görüneceğini merak ediyorsanız Minecraft’ta hazırlanan Apple Park’a göz atabilirsiniz.

Alex Westerlund’un Minecraft’ta hazırladığı Apple Park, orijinaliyle bire bir benzerlik gösteriyor.  Westerlund yaptığı açıklamada bu yapıyı hazırlayabilmek için tamı tamına 413 saat harcadığını belirtiyor. İlk başlarda hobi olarak başladığını ancak daha sonrasında işi ciddiye aldığını söyleyen genç, Aralık 2015 yılında başladığı çalışmayı bitirmek için sadece son ayda 166 saatini harcadığını ifade ediyor. Minecraft’ta özenle hazırlanmış yapının özellikleri ise şu şekilde:

– 1:1 ölçüde hazırlanan yapı tamamen Apple Park ile aynı
– Her küpün tek tek elle yerleştirildiği bina için herhangi bir mod kullanılmamış.
– Bölgedeki yer yüzü şekilleri topografik harita aracılığıyla aslında uygun şekilde hazırlanmış.
– Her patika, yol ve diğer çevre özellikleri bölgeyi doğru olarak yansıtıyor. Hatta bir adet kiraz ağacı bile hazırlanmış durumda.
– Genel olarak alanların büyük bir bölümü eşyalarla ve diğer nesnelerle döşenmiş durumda. Fitness merkezi, avlular, kafeler,bakım binası ve diğer yerlerin içerisinde eşyalar bulunuyor.
– Ana binada 28 kafe bulunurken dışarıda 2 adet kafe ve fitness merkezinde 1 kafe bulunuyor. Ayrıca bir tane de ana kafe yer alıyor.
– Yapıların tamamı için 1 milyondan fazla küp kullanıldığı belirtiliyor.

Henüz açılmayan Apple Park’ta küçük bir gezintiye çıkmanızı sağlayan bu etkileyici çalışmaya haberin görseli üzerinden göz atabilirsiniz.

YORUMLAR