reklamı kapat

POPÜLER

Minecraft’ta gerçekten çalışan bir telefon [Video]

Bilgisayar veya konsol başından saatlerce kalkmayan, bir oyun için yaşamsal faaliyetlerini bile unutan insanları biliyorsunuz. Hatta belki siz de onlardan birisiniz. Çoğu zaman oyunla gerçek hayatı birbirine karıştırmakla suçlanan bu insanlar bir kez daha haklı çıktı. Zira gerçek hayat artık oyunun içine girdi.

YouTube’un popüler oyun kanalının sahibi CaptainSparklez, Minecraft oyununda gerçekten çalışan bir telefon inşa etmeyi başardı. İnternet sayfası açacak, mesaj atacak, hatta video görüşmesi yapacak kadar gerçek. Görüntüler Minecraft blokları halinde olsa da bir telefonda yapılabilecek hemen hemen her şey Minecraft telefonunda da yapılabiliyor.

CaptainSparklez bunu Amerikalı GMS operatörü Verizon’la ortak çalışarak gerçekleştiriyor. Yani siz de videodaki tüm aşamaları gerçekleştirseniz bile telefonu açma tuşuna bastığınızda gerisi gelmeyebilir. Bunun için bir GSM operatörünün desteği şart. Verizon’un çalışmayı nasıl yürüttüğünü ve kaynak kodları da paylaştığı bağlantıya buradan ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR