reklamı kapat

POPÜLER

Minecraft’ın YouTube videoları 47 milyar kez izlendi [Video]

Online video oyunu firması Octoly’nin yayınladığı rapora göre çoğunluğu hayranlar tarafından yayınlanan Minecraft içerikli YouTube videolarının 47 milyarın üzerinde izlendiği belirtildi. Bu rakam, söz konusu oyunun YouTube’da izlenme rekorları kırdığı anlamına geliyor.

Minecraft’ın en yakın rakibinin ise Grand Theft Auto videoları olduğu belirtiliyor. Ayrıca Call of Octoly ve Call of Duty odaklı yayın yapan kanalın izlenme sayısı 12 milyarın üzerinde. Angry Birds videoları 6 milyar ve Halo videoları 4.8 milyar izlenme sayısına ulaşmış durumdalar. Gerçekten çok ama çok geride kaldıkları aşikar.

Stampylonghead en popüler Minecraft YouTube kanalı olarak dikkat çekiyor. Kanalın yayınladığı Minecraft videoları geçtiğimiz eylül ayında 189 milyon 600 bin kez izlendi. Takipçileri de bu çılgın sayıya çok yakın; örneğin Vagetta aynı dönemde 164 milyon, TheDiamondMinecart ise 161 milyon 800 bin kez izlendi.

Minecraft videolarının bu denli yaygın olmasının ardında ise oyunun global düzeyde gördüğü ilginin yanı sıra geliştirici firmanın video yayınlarına teşvik edici şekilde yaklaşması yatıyor. Minecraft videoları, daha uzun yıllar YouTube’un en popüler bölümleri arasında yer alacağa benziyor. Çok sayıda izlenen hoş bir Minecraft video örneğine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

VİDEO