reklamı kapat

POPÜLER

Apple Park’ın drone’larla çekilen yeni görüntüleri heyecan uyandırıyor [Video]

Apple uzunca bir süre Campus 2 ismiyle anılan Apple Park‘a dair yepyeni görüntüler paylaştı. Uzay üssünü andıran bu kampüsün yaklaşık bir ay içinde tamamlanması bekleniyor.

Bildiğiniz gibi Apple, 12 binden fazla personele ev sahipliği yapacak Apple Park’a dair çalışmaları uzunca bir süredir yürütüyor. Ara ara da bu kampüse dair yeni bilgileri herkesle paylaşıyor. Şimdi Apple Park drone’lar tarafından çekilen yeni görüntüleriyle karşımıza çıkıyor. Bu videoda merkezin genel görüntüsünün yanı sıra Apple’ın kurucusu adına açılan Steve Jobs Theatre ve inşası devam eden yeraltı otopark alanı göze çarpıyor.

Daha önce yapılan açıklamalara göre Apple Park‘a taşınma süreci nisan ayında başlayacak. Tüm personelin buraya aktarılmasının yaklaşık altı ayda tamamlanacak. Bu süreçte ufak binaların inşası ve peyzaj çalışmaları da sürdürülecek. Tüm bunların yanı sıra Apple Park’ta yer alan 2,8 milyon metrekarelik ana bina dünyanın en büyük kavisli cam panelini kullanıyor. Apple CEO’su Tim Cook‘un açıklamalarına göre burası çalışanlara ilham vermenin yanı sıra çevreye fayda sağlayacak şekilde tasarlandı. Bu devasa kampüs dünyanın en verimli alanları arasında yer alacak. Apple Park tamamen yenilenebilir enerjiyle çalıştırılacak.

Büyük heyecan uyandıran Apple Park’tan paylaşılan yeni görüntüleri haberimizin girişinde bulabilirsiniz.