reklamı kapat

POPÜLER

Apple Park

Apple’ın milyar dolarlık yeni merkezinde drone kazası [Video]

Apple‘ın Steve Jobs zamanında tasarlanan yeni merkezi Apple Park, geçtiğimiz günlerde camlarında yaşanan sorunla gündeme gelmişti. Bu sefer ise milyar dolarlık merkezde bir drone kazasının yaşandığı ortaya çıktı.

Teknoloji devinin artık ciddi anlamda içerisinde çalışmaya başladığı merkez, biliyorsunuz inşaat sürecinde sık sık drone’lar ile görüntülendi. Bu görüntüler de daha çok Matthew Roberts‘dan geldi. Kısa süre önce bir video daha paylaşan Roberts, bu sefer ilginç bir içerikle karşımıza çıktı. Video kapsamında öğrendiğimiz kadarıyla başka bir kişinin DJI marka drone modeli Park’ın üzerinde düştü. Drone’un yerini tespit etmek için Roberts’dan yardım isteyen kişi, konuda tecrübeli Roberts ile drone’un merkezin çatısındaki güneş panelleri arasına düştüğünü keşfetti. İlginç olarak panellere zarar vermeyen ve kendisi de zarar görmemiş gibi duran drone için, Apple’a bilgi verildiği belirtiliyor. Şirketin drone’u geri verip vermeyeceği bilinmezken, drone’un neden düştüğünü de anlaşılamamış durumda. Parkın açık kesiminde dolaşan bir kişinin üzerine düşmesi haline felakete yol açabilecek bu olay, drone güvenliğini konusunu bir kez daha akıllara getirdi. İsmi belli olmayan bu drone sahibi, büyük alanı görüntülemeye çalışırken bir kişinin hayatını kaybetmesine neden olabilirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginç detaylarıyla Apple Park

2,8 milyon metrekarelik bir alanda hayat bulan Apple Park, bünyesinde 100 bin metrekarelik bir spor salonu barındırıyor. Güneş panelleri ile harcayacağı elektriğin çok büyük bir bölümünü kendisi üreten ve 12 bin çalışana ev sahipliği yapacak merkez, aynı zamanda geniş camlarıyla da güneş ışıklarından maksimum oranda yararlanılmasına imkan tanıyor. Daha önce duyduğumuz kadarıyla 7 milyar dolarlık bir maliyet çıkartan merkez, şirketin son dönemdeki en büyük yatırımı konumunda bulunuyor.

İlginizi çekebilir