reklamı kapat

POPÜLER

DJI Mini SE drone

DJI Mini SE drone modeli Türkiye’de satışa çıktı; işte fiyatı

Drone pazarının bir numaralı isimlerinden DJI, yeni bir drone daha pazara sundu. DJI Mini SE drone modeli Türkiye’de de satışa çıktı.

DJI Mini SE, 299 dolarlık bir yurt dışı fiyatına sahip ve katlanabilir yapıda bir drone modeli olarak çok ses getirmese de gündeme gelmeyi bildi. İşte bu model Türkiye’de de elde edilebiliyor. Resmi fiyat ise “Fly More Combo” paketi ile beraber 4.599 TL seviyesinde yer alıyor. 

Ufak boyutlu yapısı ile her zaman taşınabilecek bir seçenek oluşturan drone, sadece 249 gram olduğundan çantalara ekstra yük getirmiyor. Tam dolu pille 30 dakika boyunca havada kalabilen Mini SE, 12 megapiksel fotoğraflar ve 2.7K videolar çekebiliyor.

Firmanın diğer drone’ları gibi özel çekim modlarıyla donatılan Mini SE, sensörleriyle kaza önleme konusunda da yeni drone pilotlarına fazlasıyla yardımcı oluyor. 4 km mesafede uçurulabilen DJI Mini SE, 3 eksenli kamera sabitleme sistemi ile stabil görüntüler veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DJI Mini SE drone modeli dikkat çekerken, firma hatırlarsınız başka ilginç alanlara da ilgi duyuyor

Geçtiğimiz aylarda firma DJI Automotive isimli bir alt şirket kurdu. DJI’ın bu şirket ile amacı otonom yani sürücüsüz otomobil sistemleri geliştirme ve satmak. Şirket yaptığı sunumda karşımıza üç farklı otonom sürüş sistemi çıkardı.

Bu sistemleri direkt olarak başka otomobil firmalarına satmak için hazırlayan dev drone üreticisi, “park sistemleri”, “otonom park, uzun yol / otoban için otonom kontrol” ve “şehir içi için otonom kontrol” olmak üzere üçe bölmüş durumda.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni modeli için yayımladığı resmi montaj videosu