reklamı kapat

POPÜLER

DJI Mavic Air

Tanıtıma saatler kala ortaya çıktı; İşte DJI’ın yeni drone modeli Mavic Air

Dünyanın en büyük drone üreticilerinden DJI, yarın Mavic Air adını verdiği yeni drone modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Resmi duyurusu merakla beklenen model, bugün şirket için talihsiz bir sızıntıyla karşımızda bulunuyor.

Bugün ilk defa ortaya çıkan yeni DJI Mavic Air, görüldüğü üzere Mavic Pro‘dan daha ufak bir gövde yapısına sahip. Özellikle katlanabilir bacak bölümlerinin çok daha kısa olduğu görülen drone, söylendiği kadarıyla daha hafif bir gövde üzerine kuruluyor. Teknik olarak 32 megapiksel çözünürlükte bir kamerayla gelen drone, 4K çözünürlükte video çekebiliyor. Kamerası üç eksende sabitleme yapabilen ürün, optik sensörleriyle (Ön, alt ve arkada) kazalardan kaçınabiliyor. Tam dolu pille 21 dakika boyunca havada kalabildiği belirtilen Air, VPS sistemiyle iç mekanda da rahatlıkla kullanılabiliyor. Siyah, kırmızı ve beyaz olmak üzere üç farklı renk seçeneği bulunan hava aracı, Spark modeli gibi el hareketleriyle kontrol edilebiliyor. Gökyüzünde dahili olarak panorama fotoğraflar çekebildiği de belirtilen drone, büyük yenilikleri beraberinde getirmiyor gibi görünüyor.

DJI Mavic Air

“DJI Mavic Air”

DJI daha önce söylediğimiz gibi birçok farklı drone üretici olmasına rağmen şirket bu konuda liderliği kimseye bırakmıyor. Geçtiğimiz haftalarda GoPro’yu alabileceği de konuşulan teknoloji firması, bu sefer çıtayı çok fazla yükseltemeyecek gibi duruyor. Köklü bir değişiklik yerine mevcut altyapıyı iyileştiren firma, yeni drone alacaklara güzel bir seçenek getirmeye hazırlanıyor. Drone için hazırlanan ilk tanıtım videosu ise aşağıda bulunuyor.

İlgili Video